| Mihairadolovici a întrebat:

vreau sa ma duc de multi ani la romanii au talent dar mama mea zice asa dar ce talent ai tu si rade de mine bine in gluma.Dar m-am săturat, orice om are dreptul să se duca sa își arate pasiunea.A si pasiunea mea este cântatul la orgă, dar este si vina tatălui meu ca el o cumpărat orga si cand il rog sa cânte ceva cu mine cântă și cand fac ceva gresit tipa la mine.Asa ca anul acesta vreau sa ma duc la romanii au talent si vreau sa învăț o melodie.Eu vreau sa imi spuneti daca sa ma duc la romanii au talent si ce muzica frumoasa sa învăț? Va rog frumos, sunt disperat sa ma înscriu.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Inainte sa te inscrii la acel concurs, ca sa nu te afci de rusine la toata tara cand apari la Tv (sau poti sa fii eliminat din preselectii), fa o proba la tine la scoala, cu colegii, sa vezi daca esti apreciat ori roaga-ti profesorul de muzica, sa te asculte cantand si sa-ti spuna sincer, daca poti merge la un asemenea concurs.
Parintii te vor incuraja intotdeauna si vor spune numai ce vrei tu sa auzi, dar un profesor de muzica ti-ar spune sincer si corect daca ai talent, ureche mzicala si mai ales daca ceea ce-ti iese din mana sau gura, este muzica.

Trebuei sa fii realist si constient de cat de bun sau act de rau canti, sa nu ajungi si tu de rasul lumii, cum a ajuns femeia asta, care habar nu are de engleza si uite ce a iesit din gura ei:
https://www.youtube.com/watch?v=vUAaHkGpJy8

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este nevoie sa inveti ce-ti spunem noi, este nevoie sa te prezinti acolo cu melodia pe care o stii tu cel mai bine si poti sa o interpretezi frumos.
ca sa nu mai fii disperat, pune mana zilnic si exerseaza ceea ce stii deja, ca sa te perfectionezi.