| anonim_4396 a întrebat:

Trec in clasa a12a si ma gandeam la Unibuc fmi specializarea info (3 ani). Tinand cont ca o sa se reintroduca admiterea cu probe, daca reusesc sa trec de aceasta voi face fata mai departe facultatii?
Exista posibilitati de angajare inca din anul 1, 2? Si daca da, ce salariu?

As dori pareri de la studenti/fosti studenti de acolo, multumesc!

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"daca reusesc sa trec de aceasta voi face fata mai departe facultatii?"

spune-ne cât de isteață/isteț ești, să răspundem in cunoștință de cauză

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Momentan sunt putin peste nivel de clasa la info, cu matematica ma inteleg binisor. Informatica ma pasioneaza, o invat din placere, ma intrebam daca la unibuc fmi dl info este "digerabila" matematica

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

"sunt putin peste nivel de clasa la info" - supraviețuiești

| Feri5 a răspuns:

Hey. Depinde de tine, cum te descurci la INFO. Dacă te pricepi la algoritmica, vei fi cu siguranța bine primit, dacă nu știi nimic, atunci îți va fi mai greu, dar nu chiar imposibil. Exista posibilități de angajare încă din anul 1. Cunosc un student care e la INFO și se afla într-un internship la Google. Chiar se câștiga ceva bani acolo, dar important e ca ți-ai găsit un job și poți trece anii de experiența la cv. Studentul se numește Paul Ștefan Colta și are pe internet, pe YouTube adică, un canal pe acest nume unde explica fiecare faza despre cum a ajuns la GOOGLE și oferă și tutoriale. Succes!

| huntsman44 a răspuns (pentru Feri5):

Mersi, il stiu pe Paul dar el este la UBB Cluj.