| Qwrtg a întrebat:

Salut tutror!
Ce job-uri pot sa am daca ma duc pe filologie, stiinte sociale sau stiinte ale naturii?
Tocmai am primit rezultatele de la capacitate si vreau sa stiu ce job pot avea. Va rog sa raspundeti la toate cu cateva exemple.
Multumesc.

4 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Eu zic sa te gandesti in functie de materiile care iti plac inainte de a alege profilul, pentru ca dupa poti avea ce job vrei, vointa sa ai =). Nu de alta, dar daca mergi la un profil unde nu iti plac prea mult materiile predominante, va trebui sa le inghiti patru ani si va fi un chin in plus. Cand te vei decide poti studia si in particular.Personal, iti recomand stiintele naturii pentru ca da, chiar faci de toate. (experienta garantata =) ). Succes!

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Depinde si ce facultate faci. In ziua de azi nu prea prinzi un loc de munca decent unde sa si fi platit mai bine doar avand liceul.

| GoldandSilver a răspuns:

Poti sa te duci unde vrei, important e sa muncesti pe timpul liceului!

| BumbarOana a răspuns:

Te asigur ca nu conteaza deloc la ce liceu mergi sau la ce liceu esti de exemplu fratele meu a fost la liceul teologic si acum e maiestru militar. Si sa-ti mai spun ceva fratele meu e praf la matematica si a dat acum un an examen din matematica/ fizica si l-a luat. TOTUL DEPINDE DE TINE.