| ComandoFOS01 a întrebat:

Salut tuturor!
De curând am dat admitere la armata și am căzut la examenul psihologic, fiind foarte dezamăgit de mine. Am zis ca o sa treacă dar nu stiu ce sa fac pe viitor, am zis ca o sa dau la jandarmi dar nu stiu in ce sesiune și la care scoala as avea mai multe șanse. fiindca nu stiu cât de bine mi-ar ajunge vreo 3 luni și ceva pentru ore de romană și engleza. la care scoala se intra cu medii mai mici? Drăgășani sau Fălticeni?

Răspuns Câştigător
| Ionut231312 a răspuns:

La ambele se intra cu aceleasi medii... la Dragasani mi se pare ca s-a intrat cu 66 de puncte(sau 56, nu mai stiu sigur), iar la Falticeni cu 65(sau 55)..deci nu e mare diferenta.

11 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Armata Romana acum este NUMAI de profestionisti, asa ca e FOARTE greu sa intrii, din cauza ca au de unde alege, pentru ca sunt foarte multi care se inghesuie, din cauza ca salariile sunt de nivel NATO

la jandarmi si la politie e de asemenea greu, salariu e bun si SIGUR, asa ca sunt multi care se inghesuie, in plus, din cand in cand mai ajungi sa aplici cate o "nu-i batuta ca la noi" care te face sa te simti superior... etc.

| ComandoFOS01 explică (pentru Bizon95):

Te înțeleg, stiu asta.
Întrebarea mea era cu totul altfel
Care scoala sa o aleg? La Fălticeni sau Drăgășani? Unde se intra de-obicei cu medie mai mica?
Vreau ca de data asta când dau sa tratez cu mare seriozitate toate probele.

| Bizon95 a răspuns (pentru ComandoFOS01):

Aha, atunci, succes, cam asta era tot ce stiam, nu am nici o informatie despre care scoala are note mai mici de admitere

| ComandoFOS01 explică (pentru Ionut231312):

Mulțumesc frumos

| Ionut231312 a răspuns (pentru ComandoFOS01):

Cu placere.

| Ionut231312 a răspuns (pentru ComandoFOS01):

La ambele se intra cu aceleasi medii... la Dragasani mi se pare ca s-a intrat cu 66 de puncte(sau 56, nu mai stiu sigur), iar la Falticeni cu 65(sau 55)..deci nu e mare diferenta.

| mudokins78 a răspuns:

Ai picat examenul psihologic? Curios, astia la jandarmerie angajeaza numai handicapati mental!

| Ionut231312 a răspuns (pentru mudokins78):

Omu' a picat la armata si tu-i zici de jandarmerie? esti pe langa rau

| mudokins78 a răspuns (pentru Ionut231312):

Omul a spus ca daca nu reuseste la armata, va incerca la jandarmerie! (nu ai inteles tu bine din intrebarea)
La jandarmerie am lucrat si eu, pana am vazut cu ce se mananca(chiar si intre ei).
Asa ca,. daca esti prea mititel, eu zi sa nu mai raspunzi la anumite intrebari sau comentari.

| Ionut231312 a răspuns (pentru mudokins78):

Da, si eu am lucrat la NASA, lansam rachete in spatiu. Eu cred ca esti doar frustrat, altfel nu ai spune ceva fara argumente...mai ales despre jandarmerie, pe care majoritatea o blameaza pentru evenimentele de anul trecut, dar cand isi fac treaba nimeni nu-i vede.

| mudokins78 a răspuns (pentru Ionut231312):

La 18 ani vrei sa lucrezi la NASA? du-te si trareaza-te de acnee mai intai mai copile! Habar nu ai despre ce vorbesti! Daca traiesti la tara, crezi ca detii toate informatiile de care ai nevoie?
qoH bID 'ej.

| Ionut231312 a răspuns (pentru mudokins78):

rolling on the floor)))))))))))))))) ok, tocmai ce am aflat ca esti un mic frustrat(batrane), du-te si mori cat mai repede ca nu avem nevoie de scursuri...