| Alin775 a întrebat:

Salut, urmeaza sa ma angajez luna viitoare la Mc ca si crew. La interview i-am mentionat managerei ca am de facut curand o operatie la spate si ca voi avea restrictii. Unele restrictii includ aplecatul, temperaturile mari, etc. Din acest motiv cel mai potrivit lucru pentru mine este sa lucrez la casa nu la bucatarie. Cui ma adresez sa explic acest lucru in prima zi de munca? Oare vor intelege sau sa raman pe pozitia de care au ei nevoie? Va rog ajutorhappy

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu te vor angaja dacă le comunici asta, sau te vor concedia când vor afla, ca să nu le cauzezi probleme.

| Alin775 explică (pentru sadrian46):

Le-am comunicat si m-au angajat deja

| sadrian46 a răspuns (pentru Alin775):

Mă bucur pentru dta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banuiesc ca ai si aviz medical de la medicina muncii unde iti recomanda ce sa faci si ce sa nu faci.
Te adresezi tot celei cu care ai dat interviul.

| Alin775 explică (pentru anonim_4396):

Inca nu am facut operatia ca sa am aviz medical. Urmeaza sa o fac peste 3 saptamani. Voiam sa le comunic ca mai bine incep din start la zona de service avand in vedere ca o sa imi fie greu in bucatarie

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Alin775):

"acum 20 minute | Alin775 explică (pentru AllMight):
Inca nu am facut operatia ca sa am aviz medical. Urmeaza sa o fac peste 3 saptamani. Voiam sa le comunic ca mai bine incep din start la zona de service avand in vedere ca o sa imi fie greu in bucatarie"

si apoi o sa stai in spital?!? din cate stiu eu concediu medical pentru probleme care nu iti pun viata in pericol e posibil numai dupa 11 luni de la angajare