| wanted1 a întrebat:

Salut
Va cer si eu o parere:
Merita sa ma angajez in "politia locala-rutiera" sau sa dau proba pentru armata?
Locala sau armata?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pt o viata de familist sau cu partenera merge la rutiera, singur printre straini chiar daca esti in Romania mergi in armata.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Armata, băiatu, Poliția locală e pentru Pristanda și Burtă Verde. Moș Teacă de de tine.

| Wr3nch a răspuns:

Mai degraba armata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Politia Locala e o secție a Facultății de Drept

| vmalex21 a răspuns:

Armata? Ca si ce vrei sa te angajezi in Armata?

| maximoionut a răspuns:

În armată ești mult mai respectat decât în poliție. Desigur, se dau niște aptitudini, dacă crezi că te integrezi mai bine în armată și că, chemarea ta este acolo, dă-i bice, dar, pe de altă parte viața de familie ar putea avea de suferit, trebuie să te gândești bine