| Puffcosmiin a întrebat:

Salut, vă rog să mă ajutați cu un răspuns, mai exact să explic:"Eu am intrat La Facultatea de Agronomie si Medicina Veterinară pe specializarea "sivicultură" la buget și până mâine la ora 16:00 trebuie să le confirm dacă accept si să semnez un contract, dar nu știu ce să fac pentru ca am depus si la Facultatea UNEFS la Educatie fizica si sport si sunt pe lista de asteptare, mai exact cei care au intrat la UNEFS au trebuit să confirme si ei până astazi de asemenea si o să urmeze să anunte pe cei de pe lista de asteptare(unde mă includ și eu) in caz de au renuntat unii si au mai ramas locuri libere si mai exact intrebarea mea este:" Dacă confirm la Facultatea de Agronomie si dupa o zi îmi vor spune si cei de la UNEFS că am intrat, pot renunta la prima Facultatea dacă am confirmat deja"?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand: FELICITARI!
Apoi,: ce-i in mana nu-i minciuna!
Ai intrat deja la o facultate, deci esti acceptat si tu vrei sa renunti la ea, ca sa stai in asteptare POATE vei fii acceptat la alta?
Eu nu as renunta la o facultate la care am intrat deja, fiindca ai toate sansele sa nu fii acceptat la UNEFS sia tunci le peirzi pe amandoua.
Asta este parerea mea! decizia iti apartine tie!