| anonim_4396 a întrebat:

Va voi intreba ceva, si va rog fiti sinceri si fara raspunsuri date la misto. In viitor, as vrea sa plec in Spania sau in SUA. Voi ce ati alege si de ce? Ce mi-ati recomanda?

Eu as alege Spania deoarece : am invatat si imi place limba spaniola. Am facut la liceu 4 ani de spaniola + mai fac la facultate optional (mai studiez si acasa) si doresc sa o stiu foarte bine. Pana acum sunt de nivel mediu. As merge in Spania, deoarece imi place Spania. Imi place peisajul, societatea, limba, etc. Imi plac orasele.

Eu as alege SUA deoarece : de mic copil, chiar inainte de a cunoaste si de a sti de Spania, imi placea aceasta tara. Spania e a doua optiune. Desi poate ca multi URASC DE MOARTE SUA, eu nu urasc. Toate tarile au si parti bune si parti rele, fiecare cu uscaturile ei. As merge in SUA deoarece ma simt atras ca un magnet de aceasta tara. Imi place societatea, orasele si casele. Un singur defect am de mic : iubind aceasta tara, nu am reusit sa invat engleza. Ma gandesc serios sa o invat, sa o stiu asa cum stiu spaniola. In Spania am si rude.

SUA si Spania sunt doua tari total diferite. Nu stiu ce as alege intre aceste doua tari. Daca voi merge in Spania, voi ramane probabil cu gandul la SUA. Daca voi merge in SUA, voi fi o persoana implinita (ceea ce mi-am dorit). Si Spania e frumoasa, dar ceva ce nici eu nu stiu, de atatia ani, ma atrage spre SUA...

Sarbatori Fericite si Craciun Fericit va doresc!

Răspuns Câştigător
| HεεЌεЯε a răspuns:

Eu ti-as recomanda SUA,oi fi eu mic,dar stiu ca e o tara frumoasa,si Spania are frumusetile ei,dar in SUA e si populata,si daca te va ineresa si banii,in SUA faci mai mult ca in Spania, si engleza e o limba frumoasa odata ce ajungi sa o cunsoti intr-adevar, iti poti face si prieteni romani acolo, minoritati de romani traiesc pe acolo, deci eu ti-as sugera SUA 80% si Spania decat vreo 20%sau putin mai mult, SUA are case frumoasa. Poate candva o sa traiesti cu Sotia ta si cu Copii intro vila cu 4 etaje, nu se stie.
Dar unde ai merge trebuie sa ai si cap, indemanare, ambitie, ca fara ele nu cred ca poti sa rezisti.
Craciun Fericit si sper ca te-am ajutat!

| anonim_4396 explică (pentru HεεЌεЯε):

Ai dreptatewinking Imi place si chiar asa si e, ce ai scris in penultimul paragrafwinking,, Dar unde ai merge... ''

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sincer as merge in SUA, chiar daca nu am fost niciodata dar mi se pare ca e o alegere mai buna decat Spania.

| Resurrection a răspuns:

SUA as alege si eu deoarece castigi mult mai bine decat in Spania.

Bafta!

| HεεЌεЯε a răspuns:

M-ai intrebat unde as merge..Pai as merge in SUA..La timpul meu o sa ma duc si eu acolo.Dar pentru tine, raspunsul meu e SUA.

| valivalentinvalicelmaitaredinparcare a răspuns:

Spania in america sunt atacuri teroriste ca cel din 2011 in care au murit multi oameni fata de Spania unde nu exista asa ceva