| xZer0x a întrebat:

Salut,
vara asta o sa iau parte la un internship intr-o multinationala(in domeniul IT). Intrebarea mea e: cum ar trebui sa fiu imbracat atunci cand sunt in firma? laughing Adica tinand cont sa sunt intr-o companie mi s-ar parea ok sa fiu la camasa, dar tinand cont ca sunt doar practicant mi se pare cam ciudat sa arat la fel ca oamenii cu mai multi ani de experienta de acolo happy
Stiu ca e o intrebare prosteasca, dar astept un raspuns big grin

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Dacă e o multinațională și dacă e pe IT, atunci chiar NU contează!
Aia sunt oameni destupați!

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu imbracaminte face deosebire intre nivelul de constinte. In multinationalele de IT tinuta la birou e un casual peste tot. Asta inseamna in general ca poti veni imbracar oricum daca eviti pantalonii scurti, slapii si sandalele.