| Gabriel_Ianis_2000 a întrebat:

Salut.Vin cu o posibila ultima întrebare despre acest subiect.Este bun liceu Spiru Haret(Ploiești) pentru a ieși un inginer? Ce părere aveți și de Jean Monet? Am șanse da ajung inginer dacă ma duc pe electronica și automatizări?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Inginer iesi doar cu facultate. Dupa ce termini liceul cu bacalaureat.

| Gabriel_Ianis_2000 explică (pentru darrio2007):

Și ce plătește bine meseria de inginer?

| darrio2007 a răspuns (pentru Gabriel_Ianis_2000):

Depinde de firma unde lucrezi si de salariile care vor fi atunci cand vei fi tu inginer.

| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti dau vesti proaste, dar de pe bancile unui liceu nu iesi inginer!
Intai faci tu 4 ani de liceu si apoi inca 4 ani de facultate, ca sa ajungi inginer!

| Gabriel_Ianis_2000 explică (pentru Violleta2022):

Se plătește bine?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Gabriel_Ianis_2000):

Ce sa se plateasca bine, sa termini un liceu sau sa faci o facultate?

| Violleta2022 a răspuns:

Judecand dupa notele mici de la scoala generala, nu prea ai tu nsase sa ajungi la nici o facultate, daca nu pui mana serios sa inveti de pe acum.
Dar nu-i nimic, te face tata tractorist si nu mai ai nevoie de facultate.

| F3d0x a răspuns:

Pentru a ajunge inginer iti trebuie facultate