| Dumbi a întrebat:

Voi ce ati alege dintre mai multa engleza sau mai multa informatica, sunt 2 profiluri la Mate-Info, si nu stiu la care dintre ele sa ma duc si nu stiu care o sa ma ajute mai mult.
Vreau sa urmez dupa terminarea liceului Facultatea de Arhitectura.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu vrei o cariera in IT nu vad de ce ai pune accentul pe info

| cevdet a răspuns:

Daca vrei sa urmezi arhitectura, ideea ar fi sa mergi pe mai multa matematica. Asta te va ajuta in facultate.

| LadyDee89 a răspuns:

Eu as alege mai mult informatica! Engleza e si la calculatoare si se invata mai usor ca informatica! Parerea mea

| Anjaa a răspuns:

Engleza și informatica nu au nici o legaura cu arhitectura deci poți alege liniștit ca nu te va afecta prea mult. Totuși dacă nu vrei sa urmezi o facultate în domeniul IT nu văd de ce ti-ai pierde timpul cu intensiv informatica. În schimb de engleza oricum vei avea nevoie pe viitor așa ca e bine sa o înveți la perfectie. Părerea mea este sa mergi la mate info engleza pentru ca oricum vei face info laughing și vei avea posibilitatea sa înveți foarte bine engleza.