Întrebare recomandată | Harvey a întrebat:

Salut.
Vreau anul asta sa intru la Universitatea Tehnica de Constructii Bucuresti. Am terminat profil real, stiu matematica.
Vreau sa aud pareri/sfaturi raportandu-ne la 2013 si la greutatile din ziua de azi.
Se merita sa faci UTCB nu se merita. E de viitor atat in Romania cat si afara.
Vreau sa intru la specializare constructii civile: tot ce e legat de constructii si proiecte gigante din care se poate castiga bine.
Cum vi se pare facultate din Bucuresti? profesorii?
As dori sa aud mai multe despre cei care au terminat 2011, 2012 sau anul acesta acolo.
Cu cat mai multe cu atat mai bine.
Va multumesc si sper sa merite efortul depus.

2 răspunsuri:
| geotechnical a răspuns:

Ai o conceptie gresita cand vorbesti de constructii si proiecte gigante, chiar crezi ca la noi in Romania o sa se construiasca cum se construieste in Dubai. Piata este cam saturata cu ingineri pe civile iar pe partea de infrastructuri si hidrotehnica avem mare nevoie de oameni specializati care in mare parte ca sunt putini sunt ademeniti cu salari destul de mari in tari ca Germania, Franta, Austria etc

| Harvey explică (pentru geotechnical):

Prin gigant nu ma refeream chiar la proiectele din Dubai big grin
Eu sunt de parare ca atunci cand esti bun cu adevarat si iti doresti sa ajungi sus nu conteaza concurenta dimpotriva te ajuta, cand esti bun la ce faci intotdeauna vei avea de castigat bine.

Ai terminat UTCB?