| Anonim420420 a întrebat:

Salut, vreau ma inscriu la o Academie militara anul viitor, problema este ca nu inteleg nimic, vreau sa ma ajutati cu una din Academiile militare si o ramura a acesteia la care nu se sustine proba scrisa la Mate sau Fizica. Tatal meu mi-a spus ca imi trebuie istorie, dar din ce am vazut pe net niciuna nu-mi cere acest lucru. Va rog sa ma ajutati, care academie militara nu solicita cunostinte in mate?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Academia de poliție.
Este tot o academie militară.
Și ar mai fi Universitatea de apărare Carol I(care e de nimic) și Academia națională de informații Mihai Viteazul.

Să-i spui asta și proastei de donna aka katyescu și să îi mai spui și că la Academia forțelor aeriene nu se dă examen la fizică, spre exemplu.

A propos, pregătirea pentru probele sportive să o începi chiar de azi.
Baftă maximă!

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si care-i problema cu matematica? Eu am facut liceul la uman si am invatat singur matematica de real, am dat examen si am reusit in conditiile in care au fost 12 candidati pe un loc!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista academie militara sa nu ceara mate si fizica!
Astea sunt probe obligatorii pe care trebuie sa le sustii, daca vrei sa ajungi acolo.
Mai sunt si probe eliminatorii (sanatate si conditie fizica) de care trebuie sa tii cont, care se dau inainte de selectia pentru examen.
Uita-te pe net si vezi care sunt si daca esti eligibil sa poti aplica pentru inscrierea la o academie militara.

| danutzu96 a răspuns:

Academie militara fara matematica nu ai sa vezi! Nivelul matematicii si fizicii cerut de aceste academii nu este chiar atat de ridicat incat sa te plangi.

| Itanul a răspuns:

Ma tem ca nu ai de ales, la toate se cere matematica. Ori inveti, ori alegi altceva.