| eeActive a întrebat:

Salut
Vreau sa aplic pentru Diversity Visa si nu stiu exact cat de eligibil sunt cu studiile pe care le am.
Am terminat SAM (scoala de arte si meserii), am diploma ca am absolvit 13 clase si toate calificariile dar nu am diploma de bac.
Unde se incadreaza asta, la,,high scool no degree,, sau la,, vocational school,,?
Ce sanse am la interviu daca voi fi selectat?
Multumesc

1 răspuns:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Daca ai diploma de 13 clase inseamna liceu terminat dar fara bacalaurat deci "high school no degree", daca aveai doar SAM era "vocational school". As zice ca e mai importanta cunoasterea unei meserii si un pic de vechime, toate documentate cu acte.