| MadalinT00 a întrebat:

Vreau sa dau la Academia de Politie.Am observat ca pentru subofiteri inaltimea s-a dus si probele sportive sunt altele.Intrebarea mea e daca mai exista barem de inaltime pentru Academia de Politie si daca probele sportive sunt aceleasi?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ai aici conditiile la Academia de Politie: http://www.academiadepolitie.ro/......202017.PDF
Aici ai probele: https://goo.gl/XF92vP
Vezi al 2-lea site, ala cu caracteristica (DOC).
Daca nu te descurci apasa pe asta: www.bad-jr.eu/BAD/concurs9.doc

| AssoX a răspuns:

Probele de la Academia de Polite nu se vor schimba, la subofiteri a fost altceva(sesiunea din Ianuarie ) nu se puteau da problele acelea (pentru mine au fost destul de greute si in vara) dar sa le dai iarna...ar fi iesit cu morti. Si treaba cu inaltimea cred ca nu se va scoate de la Academie niciodata...

| BornToDie67 a răspuns:

Barem de inaltime intotdeauna o sa fie la Academie. Nici eu nu stiu cum va fi in 2018. Daca ramane 1.65 fete si 1.70 baieti sau vor sa modifice.