| sandmonkey a întrebat:

Salut, vreau sa dau la academia de politie si am cartea "istoria pe intelesul tuturor", are toate cele 9 capitole si sunt detaliate destul de mult dupa parerea mea(fiecare capitol e strucurat in 20-25 de pagini).
E ok cartea ca sa invat dupa ea sau imi trebuie alta?

4 răspunsuri:
| Werrich a răspuns:

Trebuie să înveți după manualul de istorie de clasa a 12-a.

| sandmonkey explică (pentru Werrich):

Pai are aceleasi lectii ca si in carte, dar este mult mai sintetizata decat cartea, din care eu personal nu cred ca poti invata

| M2gd2R a răspuns:

Din ce stiu la examen vei avea de așezat in ordine cronologică anumite evenimente cu anumite date. Daca se gasesc la fel de in detaliu informatiile acestea in cartea ta ca si in manual, important este sa înțelegi materia si sa stii toate evenimentele.

| sandmonkey explică (pentru M2gd2R):

Da, asa sunt intrebarile
cel mai bine o citesc pe toata ca deja am citit primul capitol, si fac un model si vad cate din datele din test, le am si in carte