| IonutPreaOficial a întrebat:

Salut, vreau sa dau la scoala de agenti Cluj Napoca dar am o arsura destul de mare in zona cotului sa zic asa, asta poate fi o problema?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Anexei 2 la Ordinul MAI nr.177/2016, cu md. si compl. ulterioare, citez:
"c) să nu aibă tatuaje ori elemente ornamentale, de orice natură, aplicate, inserate sau implantate pe/în corp, neacoperite de vestimentaţie, în ţinuta de vară; criteriul specific nu se aplică pentru candidaţii pe locurile repartizate Inspectoratului General pentru Situaţii de Urgenţă;"
Fata de aceasta prevedere cred ca nu este nici o problema, bineinteles daca nu te afecteaza fizic.

| IonutPreaOficial explică (pentru Ioandelasal):

Cred ca o sa ma duc pe pompieri... doar pentru simplu fapt ca scolile de politie sunt cam corupte din anumite situatii happy plus ca nu am probleme despre arsura de pe mana acolo si nici nu am parte de scandaluri cu soferi happy oricum multumesc pentru raspuns happy o zi buna

1 răspuns: