| Anonim420420 a întrebat:

Vreau sa ma inscriu la pompieri la scoala. Dau funda celui care imi explica si mie cum fac dosarul. Sunt foarte multe acte si m-am pierdut sincer. Eu ma duc intai la ei sa intreb? Sau cand ma inscriu ma duc direct cu ele gata. Cu cazier si toate. Va rog sa-mi explice si mie cineva pe sleau de unde fac rost eu de CV, AUTOBIOGRAFIE, CERTIFICAT, CAZIER JUDICIAR si toate prostiile care mai sunt cerute acolo. Va rog cineva...Dau funda

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| DanielPH a răspuns:

Salut!
Autobiografia ti-o faci singur, scrisa de mana, CV-ul il iei din oras si il completezi, fie de mana, fie la PC, Cazierul de la politie, pozele ti le faci in oras, etc... dupa ce ai facut dosarul, te duci la sediul ISU din judetul tau, la resurse umane, completezi acolo ce ti se da si dupa esti indrumat mai departe, nu-i nimic complicat, ci doar foarte multe de facut. Poti sa suni la resurse umane si sa le ceri indrumare, mie mi-a fost mai lejer sa ma duc direct la ei si sa-i intreb, (Conteaza si asta, mai bine mergi la ei si ii intrebi, tine de respect)
Cererea de inscriere, fisa medicala tip MAI, declaratie de confirmare, avizul Psihologic, le faci la ei, nu le aduci tu de te miri unde.
Este izi, te indruma si ei pe de-o alta parte, mie chiar imi placea sa merg la ei, mai schimbam o vorba, mai o tigarusa afara. laughing
Succes!