| DeSeCo a întrebat:

Vreau sa ma mut in Anglia si am cateva intrebari.

Am 17 ani. Mai pot sa ma inscriu la liceu? Daca nu, vreau sa stiu unde ma pot inscrie pentru a face studii.

Se merita sa ma mut acum sau sa astept pana termin?

Ma pot muta in timpul anului?

Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| AndreiWeisz a răspuns:

Dar tu cum te muti asa? laughing Parintii tai iti dau bani oricat o fi nevoie si gata, tu te muti? laughing Nu e asa usor. Cea mai ok varianta e sa termini liceul aici si apoi sa mergi la facultate acolo.

| Pija a răspuns:

Salut! Minora fiind nu cred ca te poti muta singura in strainatate.
Parerea mea ar fi sa termini liceul in Romania, iar in functie de media de la bac sa te orientezi catre o facultate in media careia te incadrezi si al carui profil ti se potriveste.
Ti-am atasat o lista cu universitatile ca sa iti poti forma o idee.
Succes!
http://www.4icu.org/gb/uk-universities.htm