| MikeTech a întrebat:

Vreau sa merg la universitatea de medicina, sa invat neurochirurgia. Vreau sa stiu daca am nevoie de matematica acolo, sunt cam slab la matematica.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ai nevoie de matematica.

| aisha01eu a răspuns:

O sa faci foarte putina matematica, in rest multa chimie, anatomie si fizica.

| onasis1961 a răspuns:

Nu este nevoie de matematica, se bazeaza mai mult pe biologie si chimie.

| BiuL a răspuns:

/nu.

| OnuOnulică a răspuns:

Salut
Nu, nu ai nevoie de matematica.
Pa, numai bine happy

| OnuOnulică a răspuns:

O sa faci multa chimie.
Si crede-ma chimie e grea sad

| michelia a răspuns:

Admiterea se da din biologie ( anatomie de fapt ) si chimie, sau doar una dintre cele doua materii, depinde de centrul universitar.
Matematica nu se studiaza; doar ceva informatica o sa faci.