| Wordofthat999999 a întrebat:

Vreau sa strang o anumita suma de bani iar salariul asta din Romania nu ma ajuta. In orasul meu salariul este de 1000 -1500 ron dar nu ma ajuta plus ca nu vreau sa le mai cer parintilor ca ei mereu imi scot ochii si nu imi ofera sfaturi. Mama vorbeste foarte rautacios vulgar iar tata este retras si nu are timp sa vb cu noi.As vrea sa lucrez in Italia la niste rude si sa stiu cam care sunt salariile acolo sa lucrez o perioada ca sa pot strange suma aia de bani si sa aleg una din aceste job-uri cum ar fi ospatar, chelner, vanzator, casier etc si cam care sunt salariile in aceste job-uri.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde ce stii bine.
In lume nu conteaza diploma, ci cunostintele tale practice.
Cu cat te poti descurca mai bine singur si cu mai multe probleme complexe, cu atat ai saşarul mai mare.
Daca nu stii nimic, poti fi angajat la salarul minim.
Daca mai scazi si mancarea, cazarea si transportul, atunci poti fi fericit daca ramai cu 400-500 euro/luna in buzunar.

| Wordofthat999999 explică (pentru Bula):

Voi imparti chiria cu rudele si voi plati putin dar pe mine ma intereseaza cam care sunt salariile ca de restul... si da ai dreptate cu ce ai spus.

| Bula a răspuns (pentru Wordofthat999999):

Salarul minim net, daca am inteles bine, este in jur de 900 euro.

| Wordofthat999999 explică (pentru Bula):

Multumesc happy Sper sa imi gasesc si sa fie bine.

| Violleta2022 a răspuns:

Ce studii, calificari, certificari sau profesie ai?
Dar experinta ai?