| Toy a întrebat:

Salut.Vreau sa va spun despre situația mea actuala.Am 25 de ani și am lucrat anul trecut o perioada scurta, primul meu job.Anul acesta nu am lucrat deloc.Am depus anul acesta 4 CV-uri,dar nu m-a contactat nimeni niciodată,deși am dat nr de telefon,e-mail,adresa, tot.M-am înscris și online in doua locuri tot anul asta, dar tot nimic.De asemenea,m-am înscris și la un curs în orașul meu, dar e de la jumătatea lui septembrie și durează o lună, iar daca nu se aduna vreo 15 persoane, nu se mai tine cursul, deci e cu semnul întrebării.Ma gândesc că majoritatea oamenilor fac ceva, adică lucrează și mă simt vinovat.Nu vreau sa fiu un băiat rău. Vreau sa aud părerea voastră.Ce să fac? Sa mai incerc, sa mai depun CV-uri, sa mai aplic pe BestJobs și pe olx? Ce spuneti? Și partea rea e ca îmi place că acum mă pot trezi la 9 sau 10 și mi-e frică că dacă mă duc undeva la munca, o sa fiu obosit. Daca vreți detalii, intrebati-ma.Multumesc frumos că ați citit și aștept păreri.

Răspuns Câştigător
| Sonia822 a răspuns:

Poti aplica direct pe site-ul firmelor, la contact, pentru ca acolo primesc un cv o data la luna. Poate ai noroc si suna cineva. In conturile de e-jobs si best jobs se aduna cateva sute pe zi. Nii nu le pot citi ei pe toate. Sau poti merge la marile magazine, si lasa la receptie cv. Magazine de bricolaj, marketuri, sau, ma rog, ce-ti doresti

| Toy explică (pentru Sonia822):

Hei,mulțumesc mult pentru răspuns. Apropo de cv la recepție.Am fost la Carrefour prin luna mai și mi-a aratat o doamna de la informații clienti că au o cutie un se depun CV-uri.Nu am depus...

2 răspunsuri:
| ColeStClaire a răspuns:

4 CV uri? Cand am ramas fara job mi-am facut limita de 20 pe zi. Am trimis sute. Incearca https://asknews18.com/p42665