| Erin28 a întrebat:

Salutare!
1) Cat de greu este să găsești un job de weekend? Eu as vrea sa merg la facultate in București, însă mi-ar placea sa am și un job, cu toate aparițiile mă vor susține. Am tot căutat oferte de angajare, însă toate fie erau part-time, fie cu program întreg.
2). Dacă ați avut loc de muncă în același timp când erați studenți, v-ați descurcat? Toată lumea mă descurajează, îmi spun cu toții că e imposibil sa dai doua lucruri în același timp. Însă nu as vrea că atunci când am nevoie de ceva sa apelez mereu la părinți.

2 răspunsuri:
| haileewatson a răspuns:

De obicei exista job-uri doar in weekend la afacerile care au foarte multi clienti/trafic in weekend, adica terasele si restaurantele cele mai cautate, cluburile etc.
Dar e mai usor sa iti gasesti un job part-time in care lucrezi si in timpul saptamanii si in weekend (in functie de job orele se vor imparti, poti avea 8 ore in timpul saptamanii si restul de 12 in weekend, depinde de activitate). Asa ca iti sugerez sa faci asta.