| dororo a întrebat:

Salutare.
Am 16 ani.
Sunt la profesionala in clasa a 10 si as vrea ca dupa ce termin sa ma duc in armata ca si caporal.
Problema este ca am un tatuaj pe spate si unul pe antebrat...
Stie cineva daca m-ar primi?
Dar daca le scot?
Imi puteti spune mai multe?

3 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Te primesc si cu tatuaje atata timp cat acestea pot fi acoperite de uniforma (deci sa nu ai tatuaje pe fata sau gat/ceafa) si atata timp cat tatuajele pe care le ai, nu sunt ofensatoare. Spre exemplu un trandafir nu este ofensator dar cu o svastica sau o femeie goala zbori de acolo in suturi.

| dororo explică (pentru siriusblack98):

Pai si eu am pe antebrat. se vede...

| siriusblack98 a răspuns (pentru dororo):

Omule,uniforma iti acopera inclusiv antebratul.Ori nu este logic? Acolo uniforma oficiala nu este formata din maieu sau tricou la partea de sus. Nu ai vazut niciodata cum este imbracat un cadru militar? Cauta pe net poze daca nu.