| anonim_4396 a întrebat:

Salutare,Am 20 de ani si am terminat clasa a-12-a Seral, trec a 13-a in toamna si ideea este ca vreau sa devin psiholog. Ce sfaturi de inceput imi dati? De ex, ce facultate imi recomandati? Si stiu ca ar trebui sa iau bacul inainte sa pun aceasta intrebare, dar sunt un om ce se gandeste mai mult la viitor si inca imi fac planuri pentru viitorul care ma asteapta, orice raspuns conteaza.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

~vreau sa devin Psiholog,...ce facultate imi recomandati?~

tu e părere ai, totuși?

| anonimg a răspuns:

Cauți pe Google "facultatea de psihologie" și o alegi pe aceea care îți este mai avantajoasă ca distanță, bani. Poate că unele dintre acestea te acceptă și în funcție de media de la bacalaureat.
Vei cunoaște cel mai bine psihologia omului când vei cunoaște pe Dumnezeu.
Cartea "Minte, caracter și personalitate" arată adevărata psihologie:
https://www.viatasisanatate.ro/minte-caracter-personalitate-editie-completa