| loreleis a întrebat:

Salutare.
Am o întrebare legată de Facultatea de vest, din Timișoara.
Intru pe clasa a XII-a și doresc să mă duc mai departe pe domeniul informaticii. Am văzut că pentru admiterea pentru Facultatea de Matematică și Informatică, studentul poate da concursul ori din mate, ori din info.
Întrebarea mea este următoarea.
Dacă dau concursul/admiterea din matematică, mă voi putea înscrie la clasa de informatică pentru a mă specializa în ea?
*Pagina 23 https://www.uvt.ro/files/fd76d98310d740f8270a6ea0b629e3a 7d9ad4bb9/
M-a indus rău de tot în eroare...

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Pai dai examen la ce te pricepi mai bine si pui ca optiuni ce vrei tu. Adica pui prima optiune info si a doua mate, daca o sa fie multi cu media mai mare ca a ta si nu o sa intri pe locurile de la info, intri la mate.

| loreleis explică (pentru Bondarel99):

Mulțumesc. Pe scurt dau admiterea la mate, primesc nota care o merit și dacă e destul de mate pot intra la clasa dorită, chiar dacă este de info. Mulțumesc mult.

1 răspuns: