| legolas007 a întrebat:

am si eu o intrebare am luat de curand categoriile c+e, din pacate din lipsa timpului nu am avut timp sa invat pentru atestat marfa sau adr etc... intrebarea mea este urmatoarea ca sa muncesti pe platforma de tractari auto iti trebuie licenta, atestat sau alt ceva? rog sa raspunda doar cei care stiu si sa specificatii si ce acte am nevoie. Multumesc anticipat!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Platforma de tractari auto nu este TIR asa ca n-ai nevoie de altceva decat permis de conducere de categorie corespunzatoare.
Te poti interesa la orice firma care are acest obiect de activitate.