| alexandrug165 a întrebat:

Salutare, am si eu o intrebare. Trec acum in clasa a 11-a, iar prin august am facut o cerere de transfer de la stiinte ale naturii la mate-info, deoarece vreau sa-mi continui studiile in informatica. Acum 1 saptamana a sunat-o pe mama cineva de la secretariat si i-a spus ca s-a aprobat cererea, dar i-a spus nu stie sigur daca mai trebuie sa dau vreo diferenta (spunea ca doar la informatica e posibil) si ca o va anunta daca mai trebuie sa dau sau nu. (nici pana acum nu a sunat-o cineva).
Daca s-a aprobat acea cerere sunt deja mutat la clasa de mate-info?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde daca trebuie sa sustii examen de diferente.
Daca nu trebuie sa-l sustii este in regula, esti deja transferat.
Daca trebuie sa-l sustii si nu reusesti la acest examen transferul se anuleaza si vei continua la vechiul profil.

| alexandrug165 explică (pentru Ioandelasal):

Stiu asta, dar nici acum nu stiu daca se da examenul de diferenta sau nu. (Eu stiu ca de la stiinte pe mate-info nu dai, dar depinde si de liceu.)
Luni incep scoala, cand sa mai dau examenul? laughing.

| Ioandelasal a răspuns (pentru alexandrug165):

Examenul de diferente se sustine dupa inceperea scolii, de regula in prima sau a doua saptamana.
Ca o sa trebuiasca sa sustii sau nu examen de diferente afli de la liceul de transfer.

| alexandrug165 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc! Eu credeam ca se da inainte de a incepe liceul laughing