| deepy a întrebat:

Am terminat liceul (ca tehnician electromecanic) si nu prea stiu ce sa fac.As vrea sa lucrez intr-un service auto, dar toti vor experienta.Stie cineva un loc in care sa ma initiez si apoi sa ma angajez in Bacau! Va multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Doresti neaparat numai intr-un service auto? Care este salariul minim pe care-l accepti si cu ce medie ai luat bacul?

| deepy explică (pentru neutrino):

Nu neaparat intr-un service.As dori sa lucrez in domeniul auto.De exemplu: o reprezentanță la vw, skoda, audi, etc.Dar aici e foarte greu sa ajungi.
Nu prea ma intereseaza salariul(poate fi minim pe economie). Important e sa prind un loc bun si sigur.
Am luat bacu cu media 6, 38. Dar nu cred ca asta ar trebui sa ma caracterizeze.Am invatat ca sa-l trec, nu sa scot o medie buna.Eu o sa-mi dau silinta sa invat tot ce se poate.In liceu nu am invatat prea multe lucruri(nu prea aveam conditii). Pentru mine e important ca am luat bacul(raportandu-ne la situatia din Romania).