| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. As vrea daca se poate sa-mi raspunda doar cei care stiu exact situatia. Sunt elev in clasa a 12-a si in vara o sa sustin examenul de Bacalaureat. Din cauza unor anumiti factori, nu cred ca o sa promovez la matematica.
Ai mei ma indruma spre armata.
Daca nu am promovat bacalaureatul, pot sa cresc in grad?
Daca absolv acea instruire sau ce o fi ea ca soldat si am recomandari bune, cu ce ma afecteaza lipsa diplomei de bac? Sa zicem ca bac-ul e indispensabil, daca ma inrolez nu o sa pot avansa intreaga viata si o sa raman la gradul de soldat?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Bac-ul e indispensabil chiar și in armată, în intreaga eventuală activitate, ramâi la gradul de soldat/gradat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intrebarea pe care ar trebui sa ti-o pui ar fi daca tu vrei la armata. Chiar asa a dat patriotismul in tine sau ai vreun exemplu in viata care te-a inspirat incat sa iti doresti armata?

| al0o0o0 a răspuns:

Nu este neaparat raspuns la intrebarea ta, dar iti recomand sa faci ce vrei tu, nu ce vor parinti tai, ca sa nu regreti pe viitor.

| leny1213 a răspuns:

Vei ramane la sgp din pacate. incearca sa ingreasi porcul in ajun. 5-ul in bac e facut pentru toata lumea