| Shadow136o a întrebat:

Ce face un subofiter jandarm și ce salariu are?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Https://bit.ly/2AQ70LU Nu are salariu! Are solda. Solda este confidentiala si se deosebeste in depinzand de grad si functie. Mai sunt si sporuri. Nimeni nu-ti poate spune. In orice caz, un simplu sergent (cel mai mic grad de subofiter) cred ca porneste de la peste 3.000 lei plus sporuri, norma de hrana si norma de echipare.

| JicaContra a răspuns:

Se ocupa cu "nu-i batuta ca la noi"

| Shadow136o explică (pentru JicaContra):

Adică? rolling on the floor)

| JicaContra a răspuns (pentru Shadow136o):

Adica invata sa bata protestatari, in genunchi si cu mainile in sus angry
iar apoi invata sa guite sus si tare ca au dreptul sa se "apere" angryangryangryangry

| Shadow136o explică (pentru JicaContra):

A lol ciudat și în același timp urat...

| JicaContra a răspuns (pentru Shadow136o):

Deh, c'est la vie