| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, ce facultate imi recomandati sa combine si sa aiba legatura cu:
creativitate si convingere poate si arta? In care sa se castige bine evident (sa utilizez si PC-ul).

PS: exclus pishologie sau profesor.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Creativitate - nu se predă la facultate
Convingere - vii cu ea acasă.
Artă - la Academia de Arte și Design.
Dacă mergi undeva unde înveți pogramare, poți face apoi artă digitală.
Se mai combină toate într-o oarecare măsură la arhitectură.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Medicina specializare Psihiatrie, nu stiu ceva mai interesant. Vezi ce arta fac cei cu probleme. Desene interesante.

| RoCkKiD a răspuns:

Raspunsul e nici una. Daca vrei sa indeplineasca toate conditiile e 0, daca mai scoti din ele putem discuta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am învățat toate astea la Comunicare și PR, îți recomand profilul Media Digitală, acolo înveți și două-trei materii în plus de introducere în web design sau grafică. A zis cineva mai sus că nu se predă creativitate la facultate, ă, ba da, am avut eu curs de Tehnici Creative, acum depinde la ce gen de creativitate te referi tu?
Nu știu la ce te referi prin convingere, la persuasiune sau negociere? Bifate și astea, oricum. Ideea e că nu ieși cu skill-uri extraordinare din facultăți de genul ăsta, îți construiesc doar o bază și trebuie să înveți mult suplimentar și să fii implicat în multe activități ca să te faci remarcat în domeniu. Așa că dacă dai la o facultate de genul Media Digitală, asigură-te că scoți tot ce-i mai bun din tine în anii ăia.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Suna foarte interesant, poti sa-mi dai mesaj cu Facebook-ul sau ceva? sa te intreb mai multe detalii cu privire la facultate?