| Marius96 a întrebat:

Salutare,
Ce parere aveti despre Liceele Militare (nu cont. care) + argumente happy

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am facut Scoala Militara (actualmente Academia Militara). Parerea mea: cine face (si rezista) Liceul Militar este un adevarat barbat. Cand m-am dus in S.M. eram cel mai slab dintre colegi. Ceilalti facusera ori L.M. ori armata. Mi-a fost foarte greu sa ma integrez dar am reusit si nu-mi pare rau. Atunci ma durea ca eram supus unor privatiuni. Azi imi pare rau ca au trecut anii si as lua-o de la capat. E un loc unde te poti educa, ai amintiri frumoase si in cariera militara poti castiga frumos. E adevarat ca e greu dar nu trebuie sa cedezi. Trebuie sa te gandesti ca maine va fi mai bine.

| CiicxuB?? a răspuns:

Liceele militare sunt foarte dure, dar te invata foarte bine. Intri la liceu intr.un fel, dar iesi de acolo un soldat adevarat ( am o familie de militariwinking )