| anonim_4396 a întrebat:

Ce presupune munca de teren a unui agent imobiliar?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

... Și in afara de ce a zis colegul, când vine un client care dorește sa vândă sau sa dea în chirie un imobil, tot agentul imobiliar se deplasează la fata locului, respectiv la imobil, pentru a aprecia starea acestuia, starea reflectând-se in tariful cerut de agenție.
Și în 99% dintre cazuri tot el face și pozele.

Pentru partea cealaltă, - cea descrisa de colegul -
E nevoie de un caracter puternic, cu multa putere de convingere și foarte bune abilități de marketing/ publicitate.

2 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

Si, ce am vazut eu, cand mi-am inchiriat garsoniera:
agentul imobiliar s-a intalnit cu mine in piata, punct de reper clar (nu aruncat o adresa pe o straduta) si apoi a mers cu mine pana la garsoniera unde ne astepta proprietarul

| Eduard619 a răspuns:

Sa te deplasezi in diverse locații si sa prezinti ofertele adică apartamentele sau casele potențialilor clienti.