| darctron a întrebat:

Salutare colegi, nu vreau păreri sau presupuneri, mă puteți ajuta spunându-mi ce loc de muncă pot găsi ca tehnician in activități de comerț? am atestatul de contabil, competențe lingvistice la engleză și competențele digitale, dar trebuie să menționez că nu am diploma de bacalaureat, dar știu că mă pot angaja în domeniu și fără.
Mulțumesc mult!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau, dar cu doar 10 clase terminate si fara BAC nu ai cum sa ai atestate sau certificari de contabil sau ce mai inventezi tu.
Straduieste-te sa te inscrii la un liceu seral, sa-l termini si apoi sa dai examenul de BAC, fiindca fara el nu ai prea multe optiuni de munca.
Intre timp, iti poti lau de munca oriunde gasesti ceva disponibil, care nu cere calificari sau diplome (in constructii, agricultura, curatenie, sere, ferme samd).

https://www.tpu.ro/......ani-si-cu/

| darctron explică (pentru Violleta2022):

Deci profesoara mea de contabilitate e proastă de pute, asta-i?

| Violleta2022 a răspuns (pentru darctron):

Profesoara de contabilitate de la scoala generala? :))

Despre ce vorbesti baiete?

Tu ai terminat doar 10 clase!

Uite aici:
https://www.tpu.ro/......ani-si-cu/

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te duci în comerț și ce loc de muncă îți dau, aia accepți.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca chiar te descurci cu engleza, vei gasi sa scrii articole, remote. Fara angajare, dar pot iesi bani frumosi de tot daca ai chef de munca si te duce capul.

| Wr3nch a răspuns:

Din pacate lumea cam vrea macar diploma de bac ca si lucrezi ca si contabil, asa ca slabe sanse. Poate livrator daca iti stii orasul si ai vehicul la indemana.