| elKOSHMAR a întrebat:

Cum as putea sa ajung in SIAS?

Răspuns Câştigător
| Plato a răspuns:

Salut. Mai intai, e nevoie sa fii politist, absolvent al Academiei de Politie sau al unei scoli de agenti (Campina sau Cluj).
Pentru a lucra in cadrul SIAS, e nevoie sa ai experienta ca politist, cel putin 5 ani. Insa, SAS (alta grupare, tot trupe speciale), recruteaza personal inca din scoli, deci ai sansa sa ajungi foarte repede cu ei, inca de pe la 19 ani. Apoi, de la SAS poti trece la SIAS cand ajungi la nivelul necesar de experienta si pregatire.

In orice caz, din scoala te va recruta doar daca esti exceptional de bun, ca nu ia pe oricine. Daca nu te ia din scoala, poti aplica tu, insa va trebui sa treci probele fizice si psihologice specifice trupelor speciale, probe care sunt foarte, dar foarte dificile, pentru supraoameni. happy

Multa bafta, daca-ti doresti asta, sper din suflet sa reusesti si sa-ti faci munca din toata inima.winking

| elKOSHMAR explică (pentru Plato):

Iti multumesc foarte mult!

1 răspuns: