| Voicu_Alex_2000 a întrebat:

Salutare, de ceva vreme m-am gandit la ceea ce-mi palce sa fac, iar astazi, la scoala, cand eram extrem de plictisit, am scris niste versuri in cca., 10-15 minute, fara pic de ajutor, si m-am gandit sa ma apuc de scris versuri, imi place extrem de mult rap-ul, ascult Rappa, Nimeni Altu', Cedry2k, Dragos, Ektro etc, am sa fiu subiectiv, vreau sa va arat primele mele "versuri" si sa-mi dati, sfaturi, indemnuri, si chiar sa va spuneti opinia. Va multumesc!, o informatie suplimentara, nu este terminata si am sa-i mai atribui modificari, sunt clasa a 11-a happy :

1. Persoana ta, a intaia, nu o uita,
2. Gandeste-te la tine si nu te "intepa"
3. Lasa-i pe ei in lumea lor pentru ca prea bine sti
4. Ca in viata rar se pot lega prietenii,

5. Prietenii sunt rari, chiar inexistenti, ia si gandeste
6. Cand aveai nevoie de-o vorba buna
7. Nimeni nu avea dorinta sa ti-o spuna
8. Crede in tine, prietenia se risipeste
9. Daca nu, insusi viata iti dovedeste!

10. De ce sa intorci mangaieri,
11. Cand primesti crosee,
12. Esti in viata ca un soldat trecut printr-o suta de transee
13. Nu te lasa bombardat, altfel o sa pari doar un ratat...

14. Crede-ma cand iti spun, nu te lasa obsedat
15. De gandul care-ti trece intr-o secunda sau 10
16. Si care-ti sopteste,"numai iubire raspandeste"
17. Imparte iubire, dar sufleteste, nu doar trupeste.
REF:
Persoana ta, e una, e unica
Persoana lor, e josnica si tipica,
Ocoleste gandul la persoana III,
Si treci la direct la cea care conteaza, persoana I...

Răspuns Câştigător
| AlexCris a răspuns:

Mai citeste niste poezii, si ceva literatura in prealabil cu scoala si temele si "incep sa ma repet cu si" ori vei ajunge sa fii scriitor, compozitor de musica sau poate cantaret.

1 răspuns:
| NellieLovett a răspuns:

Interesant.Sunt curioasa cum suna.