| AlexandruIonuț1 a întrebat:

Eu am primit mail de pe un site de job-uri, o ofertă de angajare la o firmă de meditații „Better students", la care aș ajuta elevii la pregătirea pentru BAC. Eu nu știu cât de serioasă este, dar pentru a aplica cere diplome de studii cu notele obținute în liceu și facultate, însă nu spune dacă le vor șterge sau nu în cazul în care aplic și nu sunt selectat/angajat. Voi știți dacă această firmă este serioasă? Vă mulțumesc!

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă este serioasă are un site. Dacă este serioasă. tot pe situl lor scrie că respectă protecția datelor personale.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar si daca nu le sterge... care ar fi problema? Nu cred ca are treaba.

SI te referi cumva la https://liceunet.ro? Daca da: "Politica privind prelucrarea datelor cu caracter personal este valabilă pentru informațiile personale pe care le transmiteți sau pe care le colectăm prin intermediul site-ului web, www.liceunet.ro („site-ul web")." Poti sa citesti aici:
https://liceunet.ro/info/terms/privacy

| betterstudents a răspuns:

Bună ziua! Te asigurăm că suntem o companie serioasă, iar documentele trimise în vederea candidaturii pentru unul dintre locurile de muncă disponibile nu vor fi folosite în alte scopuri decât acela de a-ți evalua competențele. Mai mult decât atât, în cazul în care vom considera că nu te califici pentru a colabora cu Better Students, toate documentele vor fi șterse, conform reglementărilor GDPR.
Echipa Better Students