| K4TALIN a întrebat:

Fara diploma de bac pot intra la cursuri mecanic auto? Tin sa mentionez ca nu am fost la un liceu cu latura mecanica. Dupa cursuri ma pot angaja ca mecanic auto?

1 răspuns:
| Suzy112 a răspuns:

Cursurile le poți face și fără a avea pregătire în acest domeniu sau diploma de bac, iar dacă la finalizarea cursurilor îți oferă o diplomă atunci te poți angaja ca mecanic auto garantat, dar și fără această diplomă poți lucra, pentru ca la angajare nu o să îți ceară diploma sau o sa îți dea întrebări teoretice din cursurile pe care le-ai efectuat.
Succes