| Denision99 a întrebat:

Salutare,
În 2018 vreau să dau la Academie. Oare aș putea învăța singur la istorie, română și engleză fără pregătire? Nu am o situație financiară bună și aș vrea să muncesc individual.Pot reușii să fiu admis fără pregătire?

4 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Daca iti doresti ceva cu adevarat poti, nu poti decat tu sa decizi daca esti in stare sau nu.

| Denision99 explică (pentru Crackman):

Am înțeles..Este vorba de gramatica limbii engleze iar profesorii de engleză(cei care se ocupa de așa ceva pentru Academie), îmi spun că de unul singur nu pot reușii iar eu bănuiesc că pot reușii cu manuale și toate materialele obligatorii.Precizez că am cont și pe academiadepolitie.com unde pot să fac teste la fiecare materie +teoria care trebuie.
Până la examen mai sunt 306 zile, sper să reușesc!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Denision99):

Materia de la istorie făcută la școală nu acoperă materia care este necesară pentru admiterea la academia de poliție, deci ai foarte mult de învățat peste (dacă ești filo ești puțin norocos, lecțiile sunt mult mai detaliate)
La engleză nu e așa rău, în special dacă vorbești fluent și poți purta conversații, nu ai nevoie de tocit reguli de gramatică.
Atenție la gramatica limbii române până atunci.

| Denision99 explică (pentru anonim_4396):

Nu sunt pe filo ci pe Tehnic
La istorie am manual de sinteze + cele 7 manuale necesare.