| schajuman1344 a întrebat:

Salutare, la toata lumea. M-am angajat pe data de 3 ianuarie la primul meu job ca asistent manager pe un salariu de 2500 lei in mana. La inceput totul parea ok. Astazi insa seful m-a pus sa fiu soferul lui. Am avut o zi foarte proasta in care nu am avut chef sa conduc si am avut, de asemenea, niste probleme personale. Mentionez si faptul ca sunt intr-un oras nou si am probleme cu orientarea in spatiu (folosesc gps-ul mereu). De asemenea, mi-a cerut sa folosesc telefonul pentru a face un video in timp ce conduc. I-am spus in fata ca nu vreau sa conduc in timp ce folosesc telefonul si am inceput sa ne certam. A inceput sa imi reproseze tot felul de lucruri si sa ma faca sa ma simt prost. Mentionez ca el la inceput nu mi-a oferit nicio fisa a postului, ci mi-a spus mie sa o fac pe parcurs (odata cu sarcinile) si sa o semneze el dupa aceea. Adica vrea sa fiu baiatul bun la toate. Fratilor, nu a trecut nici o luna de zile si deja mi-e greata de el. Am crezut ca e altfel dar e un batran comunist, ingust si frustrat care doar sa reproseze stie. Ce sa fac? Sa imi dau demisia? Sa uit ce a fost si sa mai continui asa cateva luni sa mai strang niste banuti si experienta? Ma va afecta la o eventuala noua angajare faptul ca am stat asa de putin la acest loc de munca (apare undeva in sistem)? Mentionez ca nu am credite, familie sau orice altceva care sa ma tina legat de job. Dau funda si voturi. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Eu zic sa mai ramai putin. Nu cred ca are rost sa-ti dai demisia doar pentru o simpla intamplare. Daca lucrurile se agraveaza cu timpul si omul ala despaseste orice limita, atunci da-ti demisia.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si vrei sa iti hotaram noi soarta si viata?
Pentru primul job pare un salariu frumusel. Ai putea sa mai tragi de el