| rubi01 a întrebat:

Salutare la toti. Sunt din Chisinau, Republica Moldova, in cl XII si la anul vreau sa vin in Romania sa invat. As vrea sa stiu care este cel mai potrivit orasel si universitate? Plus la asta ce facultate merita de studiat? Nu iubesc obiectele reale, chimia, matematica, fizica exclus.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Alege facultatea in functie de ce profesie vrei sa ai si profesia in functie de calitatile si preferintele tale. Dupa ce ai stabilit asta da o cautare cu numele facultatii si o sa gasesti toate facultatile de profil din Romania si poti alege una. Centre universitare mari sunt Bucuresti, Cluj-Napoca, Iasi, Timisoara etc. Succes si numai bine!

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

S-au inchis Universitatile din Moldova? Sau ai medii prea mici ca sa intri acolo si vii in Romania ca aici e moca pentru moldoveni?

| Sinedd a răspuns:

Iasi, Alexandru Ioan Cuza
Cauta si pe google Universitatea Alexandru Ioan Cuza, Iasi si ai sa vezi multe pareri.

| teaaa a răspuns:

Bucuresti si cred ca pe parte umana la traduceri mai merita

| babyyou a răspuns:

Iara ne invadeaza moldovenii
nu venii sa ocupi locurile de la facultati ale romanilor

| rubi01 explică:

Ms mult...

| rubi01 explică:

Ei las-o mai moale, nu fi rautacioasa!