| Volimko a întrebat:

Salutare lume, dacă vreau să mă fac mecanic auto după liceu, mă poate angaja că începător fiind dornic că sa câștige mai multa experiență că sa ajungă la status de mecanic, mă primește și fara facultate?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mecanicii auto care repară mașini într-un service nu au facultate.
Mergi la un service auto și spui că vreau să fii ucenic mecanic. Mai întâi te va pune să ajuți pe un tehnician mecanic să dezasamblezi și apoi vei învăța să repari singur.

| Volimko explică (pentru sadrian46):

Fie cum zici tu, mulțumesc pentru răspuns!