| Strwberrs a întrebat:

Salutare lume! M-am gandit ca pe viitor sa ma indrept spre o cariera de model. Nu stiu mai exact ce tip de model dar ma mai gandesc. Am auzit ca la videochat muncesti foarte mult dar primesti si multi bani. Stie cineva niste studio-uri! LEGALE! de video-chat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine te sfatuiesc sa-ti incepi o cariera in modeling, daca asta iti doresti cu adevarat, dar printr-o agentie de modele sau incercand sa te inscrii la concursuri de miss.

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e bine, cade in mana proxenetiilor. Chestia cu modelingul e pentru oamenii bogati care au relatii de incredere.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

Daca asta isi doreste si nu se razgandeste pe parcurs, am sfatuit-o sa apeleze la agenții cunoscute si de incredere.

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

E greu pentru ea, poata sa cada prada la infractori. Daca il stia pe botezatu era alta treaba. Altfel o vedem pe pornhwb intr-o zi

| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

Eu am incercat sa-i dau un sfat de bine. Nu vreau sa fie inteles gresit.
Ar putea merge la Bravo, ai stil! dar cand va mai creste si daca emisiunea va mai exista.

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu dar la cum merg treburile in ro nu e asa simplu cum pare

| Mosotti a răspuns (pentru mgtow):

Fosta colega mea de generala nu era bogata deloc si a ajuns model si in reviste, nu stiu daca mai e acum, dar a fost, iti zic si numele daca vrei, ca era public.
Era slaba, inalta, arata bine si nu stiu cum a ajuns acolo, sigur ca tine si de noroc, ca poate cunosti pe cineva, poate nu cunosti, poate te duci sa te anunti si te primeste, sau nu te primeste, depinde.

Ca poti sa arati bine si sa nu ajungi acolo, asta e, e o loterie.
De aia i-am si zis fetei de aici sa invete la scoala chiar daca va face ce a zis ca vrea sa faca, ca aia e baza adica scoala, pentru ca cu celelalte poate merge sau nu.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde si de noroc aici la modellig, poti sa arati bine si sa fi chemat, poti sa arati bine si sa nu fi, asta e.
In mod normal daca la felul cum arati se scot bani buni, o sa fi chemat in general.
Sau sa fi chemat si sa nu mearga cine stie ce si sa nu castigi mare lucru.

Ca unele se mai culca cu managerii si altii ca sa fie promovate, si asta este adevarat, dar na, depinde de interes aici ce si cum accepti si ce vrei.

| Strwberrs explică (pentru mgtow):

Esti bine?

117 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Https://observatornews.ro/......38985.html

Poti sa te bagi in afacere, pe langa banii aia iti trebuie o garda de corp. Si nu uita ca te condamni la singuratate vesnica, nimeni nu te vrea ca nevasta, pentru destrabalare da. Si asa prost poate sa fie unu care isi cauta femeie in ziua de azi, la cate infidelitati face...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Scrii la prietenul Google și îți răspunde.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Model faci poze. Videochat faci porco.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Strwberrs dragă, ești ciudățică!
Ieri intrebai dacă există săli de sex, iar azi ești interesată de videochat...
Ocupă-te de studii. Ai abia 14 ani...

| Mosotti a răspuns (pentru floresdemayo):

Nu e ciudatica deloc, e desteapta, stie ca arata bine si s-a gandit sa profite de asta sa ia bani cu galeata, bravo ei.
Sigur ca trebuie sa si invete si sa se tina de scoala, ca nu stim cat o tine videochat si modelling-ul.

| floresdemayo a răspuns (pentru Mosotti):

Ești chiar un nesuferit, m-am decis să ți-o spun deschis.
Încurajezi minorii la lucruri care îi denigrează. Să știi că nu-mi placi deloc, in sensul că niciodată nu mi-a plăcut felul tău de a gândi.

| Mosotti a răspuns (pentru floresdemayo):

Pai eu sunt un om super openmind si asta am mai zis-o. Nu sunt ingradit de prejudacatile sociale si altele cum esti tu si altii, asa ca aia este.
Ne gasim noi romanii sa fim ingraditi, ai dracu occidentalii aia cum pot fi ca mine? Si ca dovada ca ei au gandit bine, uite unde au ajuns ca tara si ca tot, si uite unde suntem noi.

Am mentalitate de occidental. Deci de fapt tie nu-ti plac occidentalii pana la urma.
Lasa fata sa faca daca doreste, ca doar nu da in cap, are dreptul sa-si aleaga ce face, nu e democratie?
Am vrut sa scapam de comunisti tocmai sa avem dreptul de a alege nu? Si acum ce faci?

Dar atat timp cum am zis, sa nu lase scoala, sa invete si sa-si asigure cariera sa fie asigurata indiferent de ce face in rest.
Mie totul mi se pare okey in afara de sa faci rau altuia.

Nu pot sa incurajez un om sa se drogheze, sa bea, sa fumeze, sa faca sporturi extreme cu risc de deces, sa faca infractiuni, sa faca raul altora, sa nu invete, sa nu se poate okey in societate, asta da.
Dar nu altele.

Nu trebuie sa-i bagam in cap aceleasi ingradiri sociale ca sa mearga prostia asta la infinit la noi in Romania, trebuie odata sa rupem firul, sa ne mai destupam la cap, ca de aia suntem praf in toate in Romania asta, ca avem o gandire cam pestrita in general.

| sadrian46 a răspuns (pentru floresdemayo):

Nu este nevoie să îți placă felul de a gândi al altora.

| floresdemayo a răspuns (pentru sadrian46):

Cel putin, să nu intervină la postarile mele si să isi spună punctul de vedere. Să intre si sa si-l spună individual, fără să semnalizeze.

| sadrian46 a răspuns (pentru floresdemayo):

Este un user serios, care mie mi se pare că întreține o atmosferă mai pozitivă ca alții aici, cu toate că are unele vederi mai aparte.

| floresdemayo a răspuns (pentru Mosotti):

Comunismul e una (dă-l naibii!), dar libertatea pentru mine nu inseamnă curvășărie sau "haide să ne facem de cap" că suntem "open mind". Există o limită a bunului simț in toate. Dar dacă nu il ai, nu il ai!
Tu nu cunosti semnificatia cuvantului open-mind.

In conceptia unora, "hai să ne incepem viata sexuală de la 12-13 ani că aratam bine, suntem liberi și nu mai e comunism!" inseamnă open-mind. Dați-i înainte!

| floresdemayo a răspuns (pentru sadrian46):

Fiecare cu părerea lui.

| Mosotti a răspuns (pentru floresdemayo):

Ba cunosc semnificatia open-mind, tocmai ca nu mi se pare ca unele chestii ca n-ar fi de bun simt.
Faptul ca faci un videochat nu vad problema, milioane fac asta peste tot in lume, asta nu este ccurvasareala.
Openmindereala asta face, trece peste aceste limitari impuse de societate.

Ca si ce e de bun simt sau nu, tot de societate iti este inoculat, si nu te prinzi. Aici e aici.
Ca daca te intreb de ce nu e de bun simt sa faci videochat, sa vad ce spui.
Sau daca te intreb de ce e de bun simt sa muncesti in alta parte pe nimic, iar sa te vad ce spui, si sa te mai intreb de ce cam doar la chestiile din sfera sexuala vi se par multe de lipsa de bun simt?!
Adica la majoritatea li se pare ca ceva e de bun simt sau nu, in functie de cum a dorit societatea sa li se para.

Ca daca te duci la nemti si zici ca vrei sa faci videochat, o sa zica "f bine, unde e problema?". Ei nu vad treaba ca romanii.
Deci aia e. Tocmai, ca nu vad o problema de bun simt sa faci asta.

| floresdemayo a răspuns (pentru Mosotti):

Esti răspunsul la o intrebare anterioara. Ce inseamnă un om plictisitor.

| Mosotti a răspuns (pentru floresdemayo):

Pai cand te intreaba omu, nu mai ai ce raspunde, exact asta este indoctrinarea sociala, aveti niste conceptii fara logica.
De ce nu te tine sa raspunzi de ce ti se pare lipsa de bun simti sa faci videochat? Dar aia e.

Si Openmindereala in general la libertinajul sexual se refera.
Oricum fata are dreptul sa faca ce doreste, aia este, e dreptul ei doar atat timp cat invata bine la scoala.
Tu nu faci decat sa o indoctrinezi si pe ea cu ce te-au indoctrinat pe tine altii.

| Strwberrs explică (pentru floresdemayo):

Scuze ca te intrerup dar Mosotti chiar are dreptate. E legal sa faci video-chat, si daca nu iti place ideea de a face video-chat, asta este. Nu trebuie sa faci lumea "ciudatica" doar pentru ca nu esti de acord cu asa ceva. Banuiesc ca esti un parinte sau adult autoritar, ca se vede dupa raspuns ca asta ai fi...Mossoti a fost very right, sunt slabuta, arat foarte ok, cum am spus si intr-o alta postare si de ce sa nu ma folosesc de asta ca sa ajung ceva in viata asta? Mie mi se pare ca Mosotti e mai open-minded decat tine, sadrian, metisul si xchromosome la un loc. Parerea mea. Nu e o insulta la adresa ta sau a lor, dar vad ca sunteti asa de...hm, cum sa explic? Ca v-ati supara daca zic.

| Strwberrs explică (pentru floresdemayo):

De fapt, e very interesting.

| Strwberrs explică (pentru floresdemayo):

Doamne Flores!
Ma asteptam la mai mult de la tine, sincera sa fiu... se pare ca s-au dus asteptarile mele.

| Strwberrs explică (pentru sadrian46):

De fapt, nu sunt vederi mai aparte. Sunt vederi care merita respectul nostru.
Am dat scroll prin toate raspunsurile lui si nu am vazut nici MACAR unul care sa fie nefolositor.
(Bine, aici nu vorbim si despre cazul tau, mai ai raspunsuri care pur si simplu ar trebui sa fie ignorate).

| floresdemayo a răspuns (pentru Strwberrs):

E normal să ii dai dreptate unui om care te sustine.

"sunt slabuta, arat foarte ok, cum am spus si intr-o alta postare si de ce sa nu ma folosesc de asta ca sa ajung ceva in viata asta?"

Milioane de fete sunt frumoase (poate că nici nu te compari cu ele) dar ele au prestigiu. Nu isi calcă demnitatea in picioare.
Nu se va pune niciodata EGAL intre "frumoasa" si "videochat"! Dar intre c*** si videochat, se pune! happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Strwberrs):

Pune o poza sa vedem te ia vântul sau nuhee hee

| Strwberrs explică (pentru anonim_4396):

Ma i-a varteju' laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Strwberrs):

Pai se vede rolling on the floor
Când ordon sa fi cuminte sa persecuti ok?
Hai,ca ma pun sa îmi fac ceva de mâncare, sa nu mai pui astfel de întrebări și sa nu te gândești la prostii de astea, dacă ar auzi bunicu' te ar lasă de tot fără urechi, văd că ești o fata deșteaptă, nu te mai prostii cu întrebări de astea penale, și asa sunt destui prosti pe aici, încearcă sa nu ii copieziwinking

| sadrian46 a răspuns (pentru Strwberrs):

Spui, ar trebui. Ok, să analizăm. Ar trebui după ce criteriu. Să adâncim modelul tău al lumii. De unde rezultă această trebuință? Este aceasta trebuință valabilă pentru tine sau pentru toți? Eu nu mă adresez ție cu ele.

| Mosotti a răspuns (pentru floresdemayo):

Si de ce daca faci modelling sau videochat nu ai prestigiu si demnitate? Explica te rog (daca poti, evident), care e logica?
Pe pariu ca nu stii ce sa spui, ca eu te-am intrebat si nu ai raspuns.
Si daca nu cunosti raspunsul la asta, de ce esti anti ceva fara sa cunosti concret de ce este rau acel lucru?

Nu se pune egal intre ccurva si videochat pentru ca logic nu este aceiasi activitate, deci a pune egal intre aia si aia e o prostie.
Daca pui egal intre doua chestii, inseamna ca acele chestii sunt la fel, in cazul nostru nu sunt la fel.
Prostitutia inseamna contact fizic, videochatul nu, deci din start nu-s egale.

Iar daca pui asa ca principiu egal, ca de aia ai pus egal si am inteles asta, e tot aia, pentru ca asa cum prostitutia este si ea okey ca orice meserie si nu e absolut nici o problema pentru nimeni daca o face, atunci de ce ar fi rau videochat-ul?

Hai sa-ti dau un exemplu, sa presupunem ca eu as fi homo da? Si sa zicem ca vreau sa fac bani si ma fac prostituat.
Si daca am ales asa si nu ma deranjeaza treaba absolut deloc si mie imi place ce fac, de ce n-as avea demnitate si prestigiu? Ca nu pricep. Da, sa zicem ca-mi place sa o sug, si? Unde e problema? Nu vad o chestie rea asta.
Asta am zis ca principiu.

Nu uita ca de mult prostitutia era complet normala si nu era privita nasol, intereseaza-te sa afli!
La un moment dat interesele marilor smecheri s-au schimbat si au avut interes sa prosteasca oamenii ca prostitutia e nasoala, si voi ati preluat asta.

| Mosotti a răspuns (pentru Strwberrs):

La colegii de forum este o problema, asa au fost indoctrinati de societate si de mediu, ei nu isi dau seama si jura ca e bine cum gandesc ei, de aici vine, societatea romaneasca ingusta le-a format conceptiile asa cum societatea avea interesul.

Ptr ca, comunistii ce vroiau? Sa faci cat mai multi copii ca sa aiba ceausescu unde sa fie stapan, deci nu avea interes sa-si satisfaca oamenii placerile si altfel, ca sa-i oblige sa faca ssex in asa fel incat sa faca copii, de acolo vine.

Referitor la ce zici tu "sunteti asa de...hm", o zic eu, ei sunt mai retrograzi din pacate, cu conceptii mai invechite.
Nu sunt vinovati insa pot invata oricand ca acea conceptie este eronata (si eronata clar dat fiind ca nu o poate argumenta sanatos).

Ptr ca daca ii intrebi sa-ti argumenteze de ce nu e bine, de ce nu e moral, de ce, de ce, nu o sa stie ce sa-ti zica, de aici semnul indoctrinarii, adica preiei ceva de la cineva fara argumente.

Pe mine n-a reust nimeni sa ma indoctrineze desi am 44 ani si am trait si eu in comunism, am stat si am gandit intai sa vad "ia ma ce zic astia, zic oare bine?", si dupa aia mi-am format o conceptie despre ceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru floresdemayo):

E ireal de irecuperabil userul nostru mosotti rolling on the floor

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta sunt, n-am ce face, sunt un ultra open mind.
Candva in trecut dar nu mai stiu exact cand, prostitutia nu era condamnata, era vazuta f okey, dar la un moment dat a existat interese sa fie condamnata si de atunci a fost vazuta aiurea, si tot ce deriva din asta.

Plus ca voi sunteti absurzi pana la urma, pentru ca si meseria asta trebuie sa existe, ca multi barbati beneficiaza de asta, si de pprostitutie si de videochat, asa ca de ce sa condamni ceva ce e necesar de fapt?
Orice meserie este necesara, de la mic la mare, nimic nu e fara rost.
Si orice meserie lipseste, apar dezechilibre in societate.

Cand te duci sau te uiti (videochat) la una fie si pe bani iti place (nu zic de tine personal, zic de orice om), dar atunci de ce lumea condamna oamenii care fac chestia aia care barbatilor le place?
Adica de ce barbatul x are placere sa se duca la una sau sa se uite la una pe bani, dar in aceleasi timp o condamna?! Pai nu e anapoda?

Sa nu se mai foloseasca de servicii deloc, si atunci sunt de acord ca e o inutilitate.

Nu putem condamna un om care munceste pentru banii aia, indiferent ce face.
Daca omu ala prin ssex isi castiga banii, foarte bine, nu e nici o problema, din contra, il respect ca munceste si isi castiga banul ca la orice munca.
Sau la videochat sau ce o fi.

Ti-as pune o intrebare grea, de ce consideri ca videochatul si/sau pprostitutia nu-s okey? Care-s argumentele?
Adica fata cutare de dezbraca la camera, si? Nu vad nimic aiurea, ala e multumit, ea isi ia banul, toata lumea e multumita.
Dar sa-mi zici tu unde e problema, poate nu o vad eu.

| J0B0MAT a răspuns (pentru anonim_4396):

De asta am încetat să mai citesc romanele întregi pe care( mi) le scrie.Cam toate sunt numai aberaţii.Partea proastă e că nu sunt nici măcar funny, cum sunt de exemplu ale lui Ray.

Strwberrs, serios, vreau să cred că tot ce ai scris pe aici sunt doar glume de puştoaică.

| relian a răspuns (pentru Mosotti):

laughing de cand videochatul este legal la 14 ani? Iauzi nu stiam, e bun ca esti pe aici, mai lumninezi oamenii cu lumina ta intunecata laughing.

Omule ai toate lampile puse la cap, ori ai ceva lipsuri.Un minor nu face videochat, legal este ilegal, asta ca nidee.In tarile de care tu spui nu cred ca fac minori legal videochat ce bati cimpii tu pe aici.

Sa inveti copii ceva util este una,sai inveti rahaturi nu vad ce folositor este, de cand este logic si normal sa inveti minorii sa se dezbrace in fata altora?
Deci tu ar fi trebuit sa fii banat, esti cumva pedofil?laughing mi se patre mie ca ai asa o tenta spre pedofilie, spre sadomasochism, sper ca nu ma insel.
Auzi la tine, e ceva logic si normal ca o fata de 14 ani sa faca videochat,adica sa se dezbrace in fata unor barbati,pffff cred ca ai nevoie de psiholog omule.
Faci ce vrei cand devii adult,atunci faci ce doresti.
Societatea nu-s doreste oameni care fac videochat, ce sa faci cu oameni de consum?
Deci tu nu vezi nimic rau atunci cand o minora face sex cu unu ca tine sau ce vrei sa spui? Ca de la videochat la a face sex real nu-i nici o bariera, vina ala de pe chat, face o prpunere banoasa asa cum spui tu, sa faca bani, fata de 14 ani deja cu ala, n-are greturi.

Daca vrei sa faci bani, banii se fac dupa ce termini scoala, dupa 18 ani incolo. Pina la 18 ani ar trebuie sa fii in alta parte,la scoala.
Deci haideti sa lasam scoala nu-i buna,nu aduce bani, face videochat, sex in grupuri, face doara din ce iese bani laughing
Is lamurit, adica era dinainte lamurit ce gindire ai, dar acum deja ai aratat mai clar laughing

| Strwberrs explică (pentru relian):

Buna seara domnule profesor!
Apreciez efortul dumneavoastra de a va pierde 10 minute din viata scriind acest raspuns la care m-am uitat doar la primele 3 propozitii, plictisindu-ma din start. happy Iti multumesc pentru atentia ta bogata in citirea intrebarii ce propunea o cariera de model prin care poti castiga multi bani.
Avand in vedere ca inca traim in anii 1800 si scriem gandire cu î din i, atunci va rugam sa parasiti acest site unde aveti dreptul de a va exprima liber dar prost(cum ai realizat dumneata) si sa ne vedem de drumul nostru in loc sa tinem predici in fata unei adolescente.
Ad dori sa comentez la raspunsul tau dar avand in vedere asa cum am spus si inainte ca am citit cateva cuvinte si m-am lasat instant, mai bine tac.

Acum ca trag o privire spre raspunsul tau, nu stiu de unde pana unde aceasta faza extraordinara ce doar unui pervers i-ar trece prin minte, de a face sex in grupuri... Se pare ca ai o minte cam bolnava. big grin

Intentia mea a fost ca in timpul liber, in loc sa stau tolanita pe canapea si sa dau raspunsuri demodate si de prost gust pe TPU ca matale, sa merg la studio si sa incerc sa fac un banet.

Numai bine! happy

| Mosotti a răspuns (pentru relian):

Nu ai inteles, fata vrea sa faca precis asta dupa majorat, nu a zis ca sa faca acum, ca altfel logic ca nu ziceam ce am zis, ai inteles gresit, sau cariera de model.
Nici nu ar putea face acum, ca daca se afla, nu va fi bine, mai ales daca lucra pentru altcineva, afisandu-te se afla f rapid.

Citeste ce a zis:
"M-am gandit ca pe viitor sa ma indrept spre o cariera de model", pe viitor! Si pentru videochat a gandit la fel precis.

Exact, ai zis bine, dupa 18 ani sa faca bani asa.
Nu are treaba cu ce vrea societatea, daca un major vrea sa faca videochat, are dreptul sa faca, cont ce vrea el, nu ce vor altii.

| Mosotti a răspuns (pentru Strwberrs):

Tu ai zis f clar ca pe viitor, relian nu a inteles deloc, si eu ma refer la viitor, nu la acum, nu a citit atent intrebarea cum nici altii nu au citit-o, de parca e in chineza.

| Strwberrs explică (pentru Mosotti):

Multumesc mult de sustinere, incurajari si ajutor! Esti o persoana demna de respect, care nu sare doar cu gura, ci prima data intelege contextul. happy
Poti considera ca ai castigat respectul si increderea mea

| Strwberrs explică (pentru relian):

Mai omulet de tinichea...
Ma sperii! big grin
Care sa te dezbraci in fata unui barbat. Cine a spus asta? Esti torturat mental de cineva sau ce ai patit?
Daca ai probleme in familie sau probleme cu altceva iti recomand sa mergi la psihiatrie si sa discuti liber cu cineva in loc sa te dai mare mafiot pedofil pe TPU.
Sa faci videochat nu inseamna sa te dezbraci în fața unui barbat ca doar nu am ajuns să-mi pierd mințile. Sa faci videochat este o metoda de a castiga bani făcând anumite persoane sa se relaxeze discutand cu cineva dupa o zi de lucru, sa-si descopere interesele etc.

Nu pot sa cred ca am ajuns sa imi pierd timpul cu o persoana ca tine. Te rog sa mai citesti inca de 5 ori intrebarea pentru a baga la cap ca era o idee pentru viitorlaughing

Te rog spala-te pe ochi cu apa rece căci banuiesc ca încă dormi scufundat in visele tale amărâtecrying

| Mosotti a răspuns (pentru Strwberrs):

Mersi, pai am gandit logic citind intrebarea atent. In plus de asta sunt super open mind, si nimic ce tine de aria ssexului (pprostitutie, videochat, etc) nu mi se pare anapoda atat timp cat nu se face rau altora, bine, cu conditia sa fie dupa 18 ani totul.
Iar cariera de modelling nici nu mai vb, este foarte buna, multe asa au ajuns superbogate si smechere, dar bine, depinde si de noroc, altele nu ajung nimic.

Fizicul face minuni! Astia de pe aici neaga importanta fizicului si in relatii, nu e deloc asa. Pe langa ca, cu fizicul are sanse si la barbati foarte instariti financiar, asta daca ea vrea asta.
De ex era o tipa care era chelnerita la restaurant, si o femeie mai in varsta a remarcat-o, a zis "la frumusetea ta, nu e normal ca-ti pierzi timpul pe aici", si a lansat-o in lumea filmului, si asta la noi.

Dar este de preferat ca acea fata sa aiba si o meserie, ca in caz ca rateaza cu astea, sa poate lucra undeva.

| Mosotti a răspuns (pentru Strwberrs):

Dar si daca sa zicem ca videochat-ul ar presupune sa se dezbrace fata (evident sa fie majora) in fata camerei de deasupra monitorului de fapt, ce? Nu vad problema. Ca doar nu da in cap.
Noi romanii mai avem mult pana ne deschidem la minte.
Mie sincer mi se pare mai nasol sa lucru pentru altul pe doi lei, decat sa fac videochat si sa iau bani mai multi, e si asta o meserie ca oricare alta.
Si daca ma dezbrac in fata femeilor, ce? Mi s-a propus asta in 2011 cand faceam sala si aveam corp lucrat, dar nu ma simteam bine si am refuzat.

Si asa ma dezbracam cand ma schimbam de haine, asa ca de ce sa nu ma fi dezbracat pe bani in fata unei camere, hahahaha, o zic mai in gluma mai in serios.

Astia vb de astea ca si cum am face crime, talharii, hotii, ca doar la alea zici ca nu se face asa ceva.

| relian a răspuns (pentru Strwberrs):

Video chat inseamna ce? Cred ca ai 2 ani, ori nu tia crexscut crier deloc, acolo unde ar trebuie sa fie.

Era idee pe viitor, pusa de o mucoasa de 12 ani, interesanta chestie, iar un de asta pedofil cum este masotti cu 2 de t.Tu ai habar de ce masotti asta incuyrajeaza femeile la tot felul de chestii,inclusiv copii? Pt ca nu este atragator,asta din spusele lui,n u stiu daca doara la fata este asa,daca o fi si la corp e clara,de asta sustine toate femeile la produs,l; ui oricum nu-i pasa, pentru ca nu il plac femeile laughing

Deci sa vina un copil mucos, ca asa este, tu ai muci inca in barba si sa discute chestii, auzi pe viitor, chestii de videochat laughing

Chestiile astea de ce nu leai disciuta atunci cand o sa ai peste 18 ani? Ma intreb de ce nu leai discutat la gradinita cu invatatoarea laughing doara ar fi fost chestii de viitor.
Oameni cu gindire de asta bolnava are RO, nu-i de mirarea ca majoritatea is praf de var, pamint de flori laughing
Ca idee parintii tai nu te luara si ei sa discute cu tine despre viitorul tau la video chat? laughing Ce bine va este ca nu va doare mintea, dar ce bine art fi daca ar durea laughing

| relian a răspuns (pentru Mosotti):

De ce nu ai discutat despre viitorul ei cand era la gradinita? Ori sa discute cu invatatoarea, vorba ta is doara chestii de viitor laughing du-te si te impusca frate, este pulbere

| relian a răspuns (pentru Mosotti):

Pe viitor,exasct ce inseamna oare pentru tine pe viitor? Viitor este urmatoarea secunda,, urmatorul minutm, zi, luna an, toate astea is pe viitor.
Atit timp cit nu specifici care viitor, viitorul este si peste un minut.Plus de asta nu discuta copii despre viitor,habar nu au pe ce lume stau si deja vorbesc ce or sa faca in viitorul indepartat laughing video chat,de ce oare na vorbit cu parintii,ori cu invataoarea la scoala,sa spuna acolo,uitati eu acu mucoasa fiind ma gindesc pe viitor,dar care viitor nu stia,dar banui ca invatatoarea ar fi corectatao sau ar fi spus cand anume,sa se faca videochatista laughing
Vorba aia discuti cu profesori, invataori nu cu unia pe net.Ori ea dorea sfaturi de la cei care urmau sai fie clinti, mai stii, tot ce se poate laughing fata merge direct la sursa sa intrebe, da asta e bun, eu ii dau sfat sa mearga f&F o sa fie si mai bine laughing

| Mosotti a răspuns (pentru relian):

Am zis ca atunci cand va fi majora, nu ai citit atent ce ti-am zis, nu mai devreme.
Ce o face ea nu stiu, dar nu am zis ca inainte de majorat, mai ales ca nici n-ar putea face inainte.
Lasa ca stie fata ce zice, e fata desteapta, mi-am dat seama, numa faptul ca a zis ca vrea o cariera de fotomodel si e desteapta, stie sa-si exploateze fizicul sa faca bani usor. Ca alti copii nu se gandesc la asta, isi stie potentialul.
Si ca minora nici ca model n-o primeste, si stie asta.

Si la videochat si la modelling banul se obtine mai usor, bravo ei!
De ce vorbeasca cu prostii aia de profesori, invatatori si altii care au minte intrata la apa si li s-ar parea o idiotenie chiar si dupa majorat. Tocmai ca e desteapta si s-a prins ca nu are ce vorbi cu ei.
Vorbeste cu mine care sunt open mind, si cu altii ca mine.
A venit aici tocmai ca nu poate vb cu prostii aia, credea ca aici da de oameni mai luminati, a dat de mine si de altii totusi.

Da, multi copii nu stiu pe ce lume traiesc, dar ea stie! Sunt si copii inteligenti.

Aia or sa zica vaaai ce prostie cu modellingu, dar sunt destule modele care-s putrede de bani, deci se poate.
Pai o colega de a mea de generala a fost model, iti zic si cum o cheama daca vrei, si tot asa era o fata simpla, dupa majorat asta a facut.

Am impresia ca multi invidiaza astfel de persoane, ca o sa aiba multi bani, si ei nu. Sigur ca i-am zis si ei, ca poate sa nu reuseasca, si e bine sa aiba si o meserie, deci nu am zis nimic de rau.

Uite ca eu nu-s client si totusi i-am dat sfat bun.

| relian a răspuns (pentru Mosotti):

Nu mai incefca sa o dai la intors,daca ai calcat strimb macar recunoaste.Dar sa iti recunosti greselile e ceva deasupra ta,te depaseste,asa ca raii la nivelul la care esti si ai fost mereu.

Atit poti atit spui si faci,daca mai mult nu ai de unde.Dar nu incerca sa arati ca poti mai mult ca te faci de cacao.
Nu am spus nimic de m,odeling,am vorbit despre incurajarea ta facuta catre copii dea face videochat,acolo se fac bani multi,asa ai spus.

Chestia e ca ai ramas in urma rau, nu se fac cine stie ce bani din videochat, mai cauta, mai vorbest direct cu fetele care fac asta si o sa vezi ca nu se imbogateste nimeni, mai ales in ziua de azi cand populatia a cresacut, deci cererea este mai mica decat oferta laughing

Deci ai spus clar ca este o idee f buna sa faca videochat ca se umple de bani.Ai spus asta unei minore asta ai facut, dar continui sa spui ca peste nu ai mincat si gura nu-ti pute laughing

Eu nu te reclam ca nu stau sa invat oamenii sa se poarte, sa vorbeasca. Daca ai fi avut copii sigur ai fi invatat-o sa nici nu mai vorbeasca de videochat.
Nu estI client zici tu? Nu te cunppaste nimeni pe aici sa stie daca intri si pe videochat, dar aia ceti dau tie netu ar putea confirma asta, doar a nu-i nimeni curios.

| Mosotti a răspuns (pentru relian):

Nu am intors-o am zis de majorat inainte sa zici tu ca am zis ca ar fi ok sa faca acum. Nu am ce recunoaste. Si ti-am zis ca am zis de majorat. Mesajele exista.
Ti-am zis ca nici nu avea cum face acum, deci nici nu se punea problema sa zic de acu, si nici modelling.

Sincer sa-ti zic, ma mai uitam la videochat pe site astea (acolo erau doar majore, ca altfel se inchidea site) mai cunoscute cand ma mai mmasturbam, dar nu intram in vb cu ele, deci doar ma uitam, dar nu prea m-am mai uitat de mult.
Era enervant ca la un moment dat, daca nu plateai, te scotea afara si nu mai vedeai nimic.

Deci recunosc cand am facut, dar nu is client frecvent.
Un client frecvent intra des, plateste, etc. Ca sa nu mai zic, ca mai putine imi plac de acolo la figura.
Si daca eram client, ziceam, de ce m-as ascunde?! Milioane folosesc videochat.

| Strwberrs explică (pentru relian):

Stii ce? Daca tot te crezi tu atot stiutor, mare zeu si intelept, mai bine opreste comentatul si potoleste-te.
Tot eu am muci in barba si tot el vorbeste cu un limbaj de cartier in care nici macar nu scrie cuvintele corect in limba romana.

Da dovada ca esti intelept si inceteaza din a mai tine predici, au tinut destui, nu mai am nevoie, sa stii")

| Strwberrs explică (pentru relian):

Ce inseamna videochat? Inseamna ceva ce nu vei pricepe niciodata deci degeaba m-as chinui sa iti explichappy

| relian a răspuns (pentru Mosotti):

laughing e bun. asta e, fiecare face ce poate.Nici de ai spus la majorat si tot nu-i bine, nu se discuta cu minori chestiuni de genul asta, sa fim seriosi.

Eu nu am citit mesaju ce l-ai dat la intrebare, am vazut ca ati sarit pe Flory, ca e depasita, nu stie ea cei bun bla bla.Acolo nu cred ca ai zis ceva de majorate.
In sf nu mai conteaza.Vad minora asta tot se baga in sama cu mine si nu stiu de ce laughing tu stii ceva? Eu am discutat pe aici cu tine, nu cu ea.Auzi la ea nu8 sta ea sa imi explice mie cei ala videochat,eu habar nu am laughing deci dupa ea videochat nu se dezbraca alea,doara stau ca pe aici si vorbesc despre cum este vremea laughing
Explicai tu cei ala videochat,poate daca zici tu se lamureste,vad tot o tine pea ei ca eu folosesc, limbaj de cartier si bla bla.
Nu scriu corect cuvintele in limba romana laughing o fi, se pricepe minora, mai ales daca vrea sa ajunga videochatista, alea au scoala nu gluma. ok man eu despre asta vorbeam, cu minorii nu se discuta chestiuni de genul asta.
Cel putin eu nu as putea discuta cu fetite de 12-14 ani despre ce fac ele cand ajung mari laughing era sa zic fete mari laughing
Bine asa educatie sexuala este ok,dar educatie nu bagate pe chat ca ies bani din aia.
Acum asta e,eu am sarit so sprijin pe Flory ca ati sarit pe ea,femeia sia spus parerea, asa cum ai spus-o si tu, deci ar fi trebuie sa isi vada fiecare de treaba lui.
Bine nu am sarit so apar, am spus ce parere am, iar daca si Flory cum ii mai spune are aceiasi parere, atunci e 2 la 1 pentru noi laughing nu se pune cel care intreaba, se considera ca cel care intreaba de aia intreaba, nu stie, nu are experienta etc.
Deci sintem majoritari, gata te bagam la cutie laughing

| Mosotti a răspuns (pentru relian):

Pana la urma, fiecare face ce poate (aici ai zis ceva f inteligent, si daca aia poate, oricum n-are de ales) si ce simte ca vrea, stii ca din copilarie multi isi simt drumul in viata, pana la urma nici nu conteaza domeniul, ca mate, fizica, unu si la 12 ani zice ca vrea sa fie politist, medic, etc.
Ca la maturitate poate sa-si schimbe opinia, e corect, dar din varste mai mici isi simt inclinatia.
La 14 ani in generala in clasa 8-a la noi majoritatea stiau ce vroiau sa faca in viitor.

Ca modelling, ca videochat, ca profesor, vanzator, taximetrist, toate-s meserii din care scoti bani fara a face rau nimanui.
Si atat timp cat banul e castigat legal, e f okey.
Faptul ca exista niste reguli sociale total nejustificate, asta nu conteaza.
Bine, logic ca dupa majorat, ca oricum nici o meserie din asta nu o poti face ca minor.

Eu de ex am vrut sa ma fac doctor inca de pe la 13 ani, ca tot auzisem eu ce e ala doctor. Chiar daca aveam fizic beton, tot doctor voiam, pentru ca mie nu imi place sa fac videochat, m-ar plictisi si daca era pe vremea aia. Mi s-a propus in 2011 si am refuzat, ca na, lucram la sala de 4 ani.
Dar altii uite ca nu gandesc asa, vor altceva si aia e.
Ca si ca doctor iei bani usor, nici nu stai 8 ore, la ora 14 adios, nu mai vezi doctor prin spital.

Dar, eu nu trebuie sa gandesc la situatia altuia dupa cum vad eu treaba pentru mine personal.
Ca asa si ssexul oral mie mi se pare neigienic, sau homo sa bag penisul in rahat, dar nu trebuie sa gandesc subiectiv.
Si chiar am deschis intrebarea asta cu homo, cum de fac ei asta, aici am deschis.
Dar...le respect decizia si n-am fost contra lor.

Cam asa, cand este un pericol sau cand se face rau altuia, atunci nu-s de acord si o zic. Altfel le respect gandirea.

De ce se baga in seama initiatoarea cu tine, nu stiu, e dreptul ei, tu poti citi sau nu, dar atat timp cat ce zici tu e contra ei, poate sa-ti comenteze, ca se leaga de ea discutia noastra.

Flory cine e? floresdemayo?
Mda, am zis ce parere am de viziunea ei, atata tot. Avem voie sa ne contrazicem atat timp cat nu insultam, injuram si nu facem misto.
Putem sa si condamnam, nu e problema, dar civilizat.
Nu am zis de majorat pentru ca si Flory se referea pe viitor ca intelesese intrebarea, dar ea nu e de acord nici la majorat, de aia am zis ca e depasita.

Asa asa, la cutie cu mine.
Ii explic ce e videochat, ai dreptate, dar nu aici, ii dau mesaj ei tot aici. N-am zis, ca as fi crezut ca stie sau ca glumeste in ce a zis, o sa ii explic desi nu-s contra nici asa, pentru ca eu stiu ce e ala videochat.
Sa vedem daca ea e de acord dupa ce ii explic.

| Mosotti a răspuns (pentru Strwberrs):

Adevarul este ca videochat inseamna ca sa te si dezbraci in fata camerei, ca doar de aia omu plateste, poate sa-ti ceara si asta, poate nu.
Uneori poate sa-ti ceara sa folosesti si jucarii ssexuale, ca se exxcita el asa, ca mimezi sa nu minezi, nu conteaza, sau sa te mmasturbezi in fata camerei. Bine, ca de mmasturbat nu e problema ca-ti freci clitorisul cu mana.
Dar poate cere unii sa iti bagi un penis de la sex shop in vagin si sa mai gemi asa putin.
Dar nu neaparat, ca daca nu ai jucarii acolo, nu-ti cere, depinde de situatie, sau poate sa te puna patronul sa ai, nu stiu exact. Bine, ti le cumpara el, dar asta nu e o regula.

Dar si asa nu sunt contra, nu vad o problema asta atat timp cat ala nu te atinge.

Dar eu iti explic ce inseamna ca sa stii. Nu te pacalesc ca nu am nici un interes, nu am zis ca sa nu faci dupa majorat, ci doar sa cunosti care e treaba.

| Strwberrs explică (pentru Mosotti):

Nu toti oamenii gandesc asa. Sunt unii care chiar au nevoie de cineva cu care sa discute problemele lor, sa se simta bine.

| Mosotti a răspuns (pentru Strwberrs):

Evident ca si asta e adevarat, sunt unii care vor sa discute, insa sa discuti cu cineva strain care nu are treaba cu acela, e aiurea, dar aia e.
Mai erau unii care se duceau la pprostituate si discutau doar.

| Mosotti a răspuns:

Pai majoritatea studiourilor de videochat sunt legale, videochatul nu este ceva ilegal.
Poti sa te duci la oricare, doar sa fie seriosi, normal ca se fac bani frumosi din asta. Seriosi adica sa faca carte de munca ca sa ai ani de pensie, si sa plateasca la timp si cum trebuie.

Si pe viitor f bine ca vrei sa fi model, fi fata desteapta, profita de frumusete si fa bani, nu sta sa lucri pe nimic in alte parti, ca nu-ti face nimeni statuie.
Ca dupa aia cand nu ai bani, nimeni nu vine sa-ti dea.

Ca multi vaaai ce rusine sa faci videochat, nu vad de ce ar fi rusine ca doar nu omori, nu dai in cap, nu faci rau la nimeni, ca asa si sa lucri pe 2 lei in alte parti tot rusine ar putea fi.

In paralel poti sa inveti si la scoala sa-ti faci o cariera si acolo ca sa fi asigurata in caz de ceva, si aia e.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Te-ai gindit bine, dar nu chiar. Poti de una singura sa RRRUPI ca model OF/Patreon. Nu, nu adult - cel putin nu din prima - si fara sa necesite cine-stie-ce resurse. Doar timp si perseverenta. P.S. Ai mesaj privat de la mine.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Oh, da, daca iti activezi mesajele, putem sa discutam omeneste. happy

| Strwberrs explică (pentru GabiDumitrescu):

Poti sa imi scrii o felicitare.winking

| Celcestietot a răspuns:

Model de maini laughing

| Lukasssz a răspuns:

Plot twist:multe care au practicat video-chat in trecut, acum sunt prostituate.

| Nirvanaaa a răspuns:

Pai vrei modelling pe bune sau videochat? laughing
Ca deși scrie model de videochat nu e ceea ce crezi tu laughing eu zic sa te reprofilezi.

| Mosotti a răspuns (pentru Nirvanaaa):

Cum nu e ce crede ea? Sunt destule care fac videochat sau modelling si scot f multi bani din asta, nu e nici o problema.
Si se face videochat si modelling, nu altceva.
Poate face si modelling si videochat in acelasi timp, si e mai bine, ia mai multi bani la o adica.
Daca arata bine de ce sa nu profite de asta? Si sa si invete la scoala, la facultate si asa mai departe ca sa aiba si drumul asta asigurat la o adica.

| haileewatson a răspuns:

Ai deschis cutia pandorei cu intrebarea asta.

| DonEduardo a răspuns:

Chiar vrei sa te faci c*rva?

| Strwberrs explică (pentru DonEduardo):

Ca mama ta?

| DonEduardo a răspuns (pentru Strwberrs):

Macar am me e umană.

| Mosotti a răspuns (pentru DonEduardo):

Si daca s-ar face ce? E o meserie ca oricare alta, insa nu de asta spune, ea zice de videochat si modeeling.
Se scot bani frumosi din videochat si modeeling, deci e f okey, doar ca sa invete si la scoala sa aiba si drumul ala asigurat in caz de ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai luat-o razna este?
Stai cuminte copile in banca ta și terminați studiile, lasă prostiile astea ca nu te caracterizează.
De ce mi ai dat ignore aiurea ca apoi sa îmi trimiți cerere de stop ignorare? rolling on the floor ți am dat un răspuns în care râdeam, nu râdeam de tine wtf laughing după ce mi și dat ignore mi ai desemnat acel răspuns câștigător rolling on the floor nu ești pe treaba talaughing
Dar ești un copil, si te iert happy
E grav daca la 14 ani începi sa te gândești la asa ceva laughing
Te plicti grav este? laughing
Asta da cariera de urmat ajaja

| J0B0MAT a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai calm, asta nu e nimic, câte ignoruri mi-a dat Ray și apoi m-a scos...
Eu cred că Strwberrs glumește. Strwberrs să glumești, da?

| anonim_4396 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Măcar asta are 14 ani laughing o înțeleg într-un fel.Pe ala nu prea laughing dar sa fie sănătoși, asta e, fiecare avem probleme happy

| Strwberrs explică (pentru anonim_4396):

Oh dear, my name is not "asta"

| J0B0MAT a răspuns (pentru anonim_4396):

Să fie, că sunt funny.

| Strwberrs explică (pentru J0B0MAT):

Dadaaadaa nu-ti fa grijiiiiilaughing)

| J0B0MAT a răspuns (pentru Strwberrs):

Deja îmi dădeai spaime, hyu.

| Strwberrs explică (pentru anonim_4396):

Fitze scrie pe tinelaughing)

| J0B0MAT a răspuns (pentru anonim_4396):

Te-a ars.

| Strwberrs explică (pentru J0B0MAT):

Stiuuu, sunt foarte diplomata, multumesclaughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru J0B0MAT):

LEGO știe sa le si dea, dar nu prea are o intiuitie bună, nu sunt fitos, mai trebuie mult si bine sa crească pana sa poata citi pe cineva, pana atunci videochat incoming rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru Strwberrs):

Eu îți sugerez sa nu te întinzi prea mult cu glumele ca nu ești ready încăhappy
Încearcă sa nu întinzi factura și sa fi cumintela ca iar o sa te apuce bunicu de "langosi" si te plângi pe aici happy
Noapte bună!

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Las-o man sa faca si videochat si modelling, nu e nici o problema, se scot bani f bun din asta, e foarte okey, nu vad nici o prostie in asta.
Si in paralel asa cum i-am zis, sa invete sa-si faca o cariera si pe asta ca sa aiba o siguranta in caz ca celelalte nu mai merg.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Nu face ea asa ceva, a pus sub forma de gluma întrebarealaughing de când o luat-o bunicu ei de urechi uite ce inepții scrie pe aici. Nu are curaj sa facă asa ceva, ăștia de abia iasă din zona de frica, anxietate dar-mi-te sa se apuce de videochat. Speriați de bombe nu pot sa facă asa ceva, dar eu sincer nu încurajez pe nimeni sa facă asa ceva, o cam dat-o de gard cu întrebarea asta, mai ales ca e la mișto pusa. Sunt oameni care pot face bani și fără prostituție online, nu toți sunt incapabili.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Are 14 ani, e doar un copil rolling on the floor cum sa facă videochat laughing

| Strwberrs explică (pentru anonim_4396):

Vai de capu' tau... daca asta crezi tu, atunci te-ai spart cu cat de bine ma cunosti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Strwberrs):

Pai am văzut ce minte de copil ai când mi ai dat ignore și apoi mi-ai desemnat răspunsul câștigătorlaughing
Pune mana pe carte capsunico, lasă videochat, de aia se comporta bunicu' tău asa cu tine de buna ce eștihappy
Fi cumintela, ca nu te prinde pe tine astfel de abordări, nu ai talent cum s-ar spunelaughing

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu vad ca scrie ineptii, mi se pare okey ce a scris aici, faptul ca vrei sa faci modelling nu este ceva rau, cate n-au facut asa? Si au ajuns sus de tot unele.
Iar din videochat se scot iar bani frumosi. Temporar merge sa se faca si asta.

Pai nu cred ca e vb de acum la 14 ani, e vorba de mai tarziu, ca acum oricum n-ar primi-o nimeni sa faca videochat ca e minora. Ea se referea pe viitor.
Si stie bine, ca si din modelling si din videochat se scot bani frumusei.
Mai ales din modelling, multe femei au ajuns f bogate din asta, depinde si de noroc aici.

Fiecare face banii cum poate, nu conteaza cum face atat timp cat nu face rau altuia, nu inseala, cat nu face infractiuni, nu e nici o problema.
Si daca s-ar numi prostitutie online sau oricum, tot nu conteaza, este o meserie ca oricare alta.
Noi romanii nu invatam sa ne deschidem putin in conceptii.
Daca nu esti capabil sa-i faci cumva, ii faci altcumva, aia e, fiecare cu ce are.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Scrii mult si prost nene. Are 14 ani, revino ți ca deja începeți sa delirati, mulți dintre voi ma mir cum de mai sunteți in libertate și nu la spitalul 9 cu o asa gândire. Are 14 ani, nici buletinul nu are, nici mucii de la nas nu știe să și dea jos, nu mai învățați copiii la prosti.De aia o bate bunicul ei de "cuminte "ce e.
Nu mai scrie, ca nu ma impresionezi nici tu nici alți ratați de pe aici, de aia ne fac toți tigani de buni ce suntem.

| Strwberrs explică (pentru Mosotti):

Exact. Ma refeream pe viitor. Dar sunt cam putini pe aici care inteleg. happy

| Strwberrs explică (pentru anonim_4396):

Off metis!
Zicea omu' de viitor. Si la asta ma refeream si eu. Vad ca intelegeti multe. happyMult si prost* pardon. laughing

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu era vorba de acum, era vb de viitor, cand oricum se mareste si o sa stie ce o sa faca, acum nu se pune problema ca n-ar putea face nici modelling si nici videochat, ca nu o primeste nimeni.
Ca daca era vb de acum, nici eu nu comentam.
A si specificat ca nu e vb de acum.
Si pana la urma am dreptul sa-i dau o parere, fiecare are dreptul sa dea o opinie, si ea mai tarziu va alege ce ii convine din n pareri.

Pai occidentalii ne fac tigani, dar occidentalii nu-s contra la videochat, culmea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Strwberrs):

"Mult și prost" * - începi deja sa îl copiezi!
Tu nu ai nici buletin și te gândești la prostii, halal viitor te vezi sa mai ai rolling on the floor
Du-te dă-ți 2 palme și spălate pe fata sa îți revii la realitate.
Nu mai vorbi aiurea, ca te rănesc rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Nu trebuie sa facă asa, sa fie în rand cu rapandulele.Are studii, poate sa facă și în alte moduri bani.
Dar dacă își vede asa viitorul, e un caz pierdut. Vezi ca te faci de ras prin răspunsurile astea, eu zic sa te opresti, ti-o spun de bine. Porcăriile astea nu trebuie susținute, și asa e plin de românce la prostituție pretutindeni, ne arata toți cu degetul.
Din nou mi ai dat ignore, uite ce face frica din oameni rolling on the floor sa nu mai îmi trimiți cerere de stop ignorare ca nu ți-o acept laughing

| Mosotti a răspuns (pentru Strwberrs):

Normai ca te-ai referit la viitor ca ai scris foarte clar si in romaneste:
"M-am gandit ca pe viitor sa...".

Insa nu conteaza, ei vad treaba asta nasol chiar si pentru viitor, aici e aici, de aia au ignorat asta de fapt.

Ca baza este sa inveti bine la scoala si sa-ti faci o meserie buna si banoasa, este clar, pentru ca nu stim daca vei avea succes in modelling.
Daca modellingul merge f bine, se poate ajunge destul de sus, pe langa ca vei avea si contact cu oameni care si aia-s sus de tot.
Iar cand vei imbatrani si nu vei mai putea face, ai putea avea avere cat pentru 7 vieti.
De acolo poti avea acces la joburi foarte bine platite, sa devi vedeta TV (cum e andreea esca si altele) si altele de genul, ca fiind f frumoasa si cunoscandu-te lumea buna, iti faci relatii, pile, chestii, ti se poate propune sa participi la reclame, sa joci in seriale si asa mai departe.
Dar poate sa nu mearga deloc si atunci aia e, trebuie sa lucri altceva.

Videochatul este asa temporar, din ala nu strangi avere mare, deci cand nu-l mai vei putea face adica cand nu vei mai arata corespunzator, nu o sa mai ai bani.
Asa ca iar va trebui sa ai o meserie buna invatata.

Fiecare cu atuu-rile care i s-au dat, si un om destept isi exploateaza la maxim ce i-a dat natura.
Unii inteligenta, altii frumusetea, altii ambele, depinde.
Nici o meserie nu e o rusine, de la prof univ la pprostitutie, atat timp cat banu e castigat cinstit, e foarte in ordine.

| Strwberrs explică (pentru anonim_4396):

" Nu ai talent cum s-ar spunelaughing "

Ce trist...nu prea ma cunosti! happy

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Si tu ca un chad ce esti ai iertat-o laughing cool

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ma fac de ras deloc, eu asa gandesc si imi sustin gandirea, asta e. Nu trebuie sa avem toti aceiasi parere.
Dupa cum zice ca are note bune, inseamna ca invata bine iar asta e un lucru bun, daca tot se tine de carte, sa-si faca o cariera serioasa chiar daca face ce doreste sa faca.
Ti-am zis, ca i-am zis si eu ca scoala e baza si sa se tina de ea.

Un om inteligent nu condamna prostitutia si nici videochatul, deci nu am cum sa ma fac de ras, iar daca ma fac de ras in fata altora mai putini inteligenti, nu conteaza.
De ce sa arate cu degetul doar pe romance?! Ca prostituate au toate tarile mai putin poate Coreea de Nord, dar la aia e dictatura, e altceva.
Dar ar avea si aia daca nu era o dictatura.
Si tot nu am inteles de ce sa fie aratata o pprostituata cu degetul! Tot nu vad motivul, zic asta la general.

Ti-a dat ignore iar? Asta e, ce sa zic. Eu nu dau niciodata la nimeni ignore, chiar daca nu e de acord cu mine, discut, imi aduc argumente, aia e, citesc si argumentele lui, si asa mai departe.
Nici daca insulta nu dau ignore pentru ca asta se rezolva de catre conducere foarte rapid. Daca-i dau ignore il bag prea mult in seama inseamna.

| J0B0MAT a răspuns (pentru Mosotti):

Dacă un om inteligent nu condamnă prostituția, videochat ul(despre care apropo, cei care le practică spun că le urăsc și le este rușine), atunci bine că nu suntem inteligenți.
Dar tu ești inteligent, așa că te sfătuiesc să te apuci de prostituție, videochat. Ies bani frumoși, știi.

| Mosotti a răspuns (pentru J0B0MAT):

Pai in 2011 cand facem sala si eram lucrat la corp, mi s-a propus videochat dar am refuzat ca nu ma simteam prea in ordine pe anxietate si nu mi-a ars sa ma tin de o treaba, ca as fi facut. Ca-s si destui baieti care fac videochat, nu doar femei.

Pai si aia ce sa zica? Zic si ei ca le urasc chestiile astea si ca le e rusine de ele ca na, sa nu zica societatea ca ei nu vad chestiile asa.
Pai eu stiu de la pprostituate ce-mi ziceau asa zambind "nu am treaba frate, nu e mare lucru ce fac aici dar iau banu gros, am deja 2 apartamente cumparate si inchiriate, mai urmaresc sa iau 1-2-3 in viitor si sa traiesc din chirii mai in colo".
Si una din ele avea 31 de ani si studii ASE facut, deci avea si meserie, insa o facea si pe asta.
O facea f senin si nu avea nici o problema cu asta, chiar zicea ca lumea condamna asta si din invidie ca ele au multi bani.

Ca daca le era rusine si urau chestiile astea nu faceau, deci hai sa fim seriosi, dar banu, e ban, aia e.

Chiar i-am zis "aaa astia vin, pun cauciucu, tu nu faci nimic, ei dau din fund de 2-3-4 ori si gata, nu?", si ea zice "exact".

Iar daca ii intrebi de ce le-ar fi rusine, cum argumenteaza? Ia sa vedem! Adica pe ce argumente s-ar condamna videochatul si pprostitutia? Sa nu zici ca asa zice religia, ca aia nu e un raspuns acatarii. Ca daca ai zice asa, te-as intreba pe ce logica zice religia asa.
Ca hai sa vedem, poate n-am eu dreptate, dar sa vedem pe argumente concrete.
Adica de ce sa fie rusine sa faci videochat de ex?

| J0B0MAT a răspuns (pentru Mosotti):

Eu cred că eşti troll. Un om normal nu are cum să nu ştie de ce e ruşinos videochat-ul sau nuditatea( indiciu : nu mergem aşa pe stradă), pe lângă multe altele.
O dar stai, ai spus deja că nu eşti normal, că eşti open mind şi toate cele. Deci eu chiar sper că te apuci de videochat, prostituţie, poate mergi şi nud pe stradă. Trimite-ne şi nouă nuduri, era unul pe aici care voia.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Vrei argumente? Hai sa-ti aduc eu cateva. Si nu, nu o sa implic religia aici.

In primul rand ca nuditate egal intimitate. De ce crezi ca purtam haine pe noi acasa si in public si nu umblam goi pe strada sau in spatiile publice? Exact. Partile noastre inime ni le vedem doar noi si partenerul sau partenera atunci cand intretinem relatii intime.
Goliciunea, in toate formele ei, ar trebui aratata doar partenerului de viata nu expusa ca in piata pe internet.
Eu unul nu detest femeile care aleg sa practice videochat sau cea mai veche meserie din lume, eu detest "meseria" in sine pentru ca d.p.d.v moral e ceva josnic. E ceva josnic ca o femeie sa stea dezbracata in fata unui monitor iar de partea cealalta a monitorului sa stea un barbat salivand la formele ei.
Stii si tu cum e mentalitatea unora in Romania. Multi isi bat joc si iar in ras pe cele care practica cea mai veche "meserie" din lume sau videochat-ul.
Prin practicarea acestora risti, ca femeie, sa ajungi tinta ironiilor si a rautatilor celorlalti care judeca si critica usor. Atentie! Si un om inteligent poate critica.

Acum cativa ani am vizionat cateva filme pentru adulti care m-au scarbit profund. Nu am sa-ti expun detaliile aici datorita regulamentului si din respect pentru admin si ceilalti useri.
Frate, nu am simtit placere ci mila pentru fetele de acolo. Erau scene degradante pe care as vrea sa mi le sterg din memorie.
Nu, nu sunt vreun deviat sexual, am cautat acele categorii pentru ca aflasem de ele si din curiozitate.
M-am intrebat cum o femeie se poate injosi asa dar am ajuns la concluzia ca acele persoane au ceva probleme psihice.

E scarbos sa te atinga (in sensul ala) 5 barbati deodata si alte chestii iar tu sa ramai cu zambetul pe buze si sa consideri asta o normalitate.
Da. Asta e secventa de final a unui film din acelea.

In viata omul are nevoie de puține lucruri ca sa fie fericit. Asta ti-o spune o persoana cu lacomia in sange dar care incearca sa o tina in frau.
Nu banii conteaza ci modul cum ii obtii.
Omul nu are nevoie de mii de euro sau 10 apartamente ca sa fie fericit.
Corpul unei femei trebuie atins doar de iubitul ei nu de 100 de barbati.

| Strwberrs explică (pentru Mosotti):

Degeaba te chinui. sad
Nimeni n-are argumente, sunt lipsiti de senslaughing

| Strwberrs explică (pentru Mosotti):

De fapt, sa planificam un picut lucrurile...
El mi-a dat ignore si el mi-a trimis cererea de sa scot ignore-ul. Faptul ca nu am comentat ca sa nu aduc discutii, e altcevahappy
Acum, ai dreptate. Eu i-am dat ignore deoarece ma cam plictisesc sa raspund la comentariile fara rostsad

| Mosotti a răspuns (pentru J0B0MAT):

Pai explica tu de ce este rusine sa faci videochat, sa vedem! Lamureste-ma tu, ca daca stii, ai avea ce spune, nu?
Nu sunt troll deloc, am vb f serios.

Ca e una sa mergi pe strada asa, si sa te vada toti vrand nevrand gol sau goala (ca poate dai aceiasi senzatie care mi-o dau si mie organele sexuale si deranjezi), si alta este la cerere.
Daca e la cerere, nu vad de ce sa fie rusine?! Ca Videochatul este afisare la cerere doar.
Adica de ex vin eu la tine, iti dau 100 lei si tu imi arati penisul la camera, unde e problema la tine? Eu nu o vad, e un penis, ce mare lucru?
De ce sa te condamn pe tine ca ai facut asta? Asta sa-mi explici tu mie.

Ptr ca...nici tu nu stii de ce e rusine, aici e aici. Ai preluat o conceptie sociala fara sa intelegi daca are logica sau nu.

Acuma nu am fost subiectiv sincer, ca subiectiv mie nu-mi place sa vad organe ssexuale (mi se pare ca am mai zis-o aici la un anume subiect), deci as fi ultimul care ar dori nuditate si altele de genul, eu am fost doar obiectiv.
Si la pprostituate ma duceam si le ziceam sa stea in chiloti.
Dar nu de rusine, parca mi-e scarba de organele alea cand le vad, ceva de genul.
Imi placea sa le vad in chiloti si sutien pe fete, corpul ma atragea.

Nu ma apuc de videochat, daca m-as apuca de ceva, m-as apuca de programare, ca aia ma atrage cel mai mult, in 2011 nu stiam inca, am invatat dupa aia.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

O sa incep cu o chestie, nici mie nu imi plac filmele pentru adulti, pentru ca nu imi place sa vad organe ssexuale, insa nu am vrut sa fiu subiectiv, nu e vb ca nu-mi place de rusine, nu-mi place pur si simplu.

Un om inteligent nu critica, pentru ca stie ca nu are de ce! Aici e aici.
Inteligentul stie ca e de criticat doar omul care face rau altuia, nu stie sa se poarte, e nesimtit, badaran, mincinos, parsiv, caracter prost.
Goliciune inseamna tot, ar insemna sa nu arati nici piciorul, nici mana, nici corpul, de ce doar vulva, penisul si sanii?!
De ce faci diferenta intre ele? Ca toate fac parte din corp, din intimitate!

Dar vezi tu? Societatea a indoctrinat oamenii ce parti ale corpului se pot arata si ce nu, mai bine asa zis.
Ca daca te nasteai undeva unde nu aveai voie sa-ti arati picioarele, ziceai ca cine-si arata picioarele e josnic. Iar cand arata penisul ti se parea normal.

Referitor la:

"E ceva josnic ca o femeie sa stea dezbracata in fata unui monitor iar de partea cealalta a monitorului sa stea un barbat salivand la formele ei."

De ce? Adica daca-mi arata picioru si salivez la ea nu e josnic, dar daca-mi arata vulva (put si simpku o alta parte a corpului ca oricare alta), e josnic, mai sa fie.

Iar asta cu:

"Prin practicarea acestora risti, ca femeie, sa ajungi tinta ironiilor si a rautatilor celorlalti care judeca si critica usor".

Se ajunge tinta rautatilor pentru ca societatea nu educa oamenii sa nu mai fie batuti in cap si sa critice asa ceva aiurea fara nici un argument sanatos.
Si ca dovada ca-s batuti in cap, este ca tot aia care critica se folosesc de videochat si pprostitutie, ca de aia merg asa infloritor.
De ce te folosesti de o chestie rusinoasa, urata si injositoare?! Ai ma ca e clar.

Deci sunt doar norme sociale si atat, nimic cu fundament solid.

Si pprostitutia si videochatul sunt chestii necesare ale unei societati!
Si daca sunt necesare si folsosc, cum sa fim contra la asta?! Si cum sa-mi fie rusine sa fac ceva necesar si util altora?
Ca daca n-ar mai fi deloc pprostituate te-ai trezi cu nr mai mare de violuri de ex.

Pe langa ca, clientii aia sunt mai destinsi, mai relaxati, asa ca si la locul de munca si in societate sunt mai okey, deci indirect e bine si pentru ceilalti. Ca sunt destui care nu-s in stare sa aiba un partener.
Si videochatul la fel, pe astia ii relaxeaza, ii linisteste, le da anumita satisfactie (ca nu platesti daca nu iti place), si deci si astia in societate-s mai productivi, mai okey.

Pe langa ca firmele legale de videochat dau impozit la stat si contribuie la buget ca sa ai tu scoli, strazi, spitale, etc.
Iar in afara pprostituatele au carte de munca si contribuie si ele la buget.

Incearca sa privesti dincolo de niste indoctrinari tampite. Vezi chestiile si in profunzime.
Nu mai vedea chestia dupa niste tampiti care rad ca prostii si arata cu degetul, ca societatea nu pe aia s-a cladit.

| Mosotti a răspuns (pentru Strwberrs):

Cu ignore eu am zis ca nu dau la nimeni, daca nu-mi place ce zice ori nu raspund ori comentez chiar daca nu-s de acord cu acela.

Daca nimeni nu are argumente, e clar ca e doar o conceptie preluata de societate la ei, iar ei nu realizeaza ca e eronata aceasta conceptie, nu este ceva logic gen "e pericol sa te joci cu flexul ca te accidentezi", ca acolo daca intrebi de ce, o sa ti se explice de ce e periculos.

Dar cand sustii ceva dar nu ai argumente concrete, este indoctrinare, asta e si indiciu.
Sunt si oameni indoctrinati care si-au schimbat parerea cand au realizat ca acel lucru e eronat (nu ma refer la subiectul asta, ci si la altele), zic asta la general, si asta tot prin discutii, contraziceri, au realizat ca e eronat cum gandeau si au vazut altfel chestiile, contrazicerile nu-s chiar fara rost uneori.

De exemplu daca ziceai "imi place sa ma plimb singura noaptea prin parc", si ti se zicea "e o prostie, e periculos", da, atunci aveau dreptate, pentru ca exista argument, poti fi barbati sau grupuri de barbati care sa se ia de tine.

Si asa cum am zis, in orice societate si modellingul si pprostitutia si videochatul sunt necesare si ajuta.
Toate binedispun, relaxeaza, echilibreaza psihicul, iar asta ajuta si pe cei in cauza si pe cei cu care ei interactioneaza, si productivitate si altele.

Deci nu e asa cum pare la suprafata. Nici o meserie nu se mentine daca nu e necesara, orice nu era necesar a disparut rapid de mult.
Si de ce sa fim contra la ceva necesar si util de care se folosesc tot aia care condamna (culmea)?!
Eu nu am cum sa nu respect o pprostituata care ma face sa ma simt bine! Faptul ca exista, e bine pentru mine.
Sau nu am cum sa nu respect o fata de la videochat care mi-a facut bine mie la cererea mea.

Ce e rau nu e necesar, deci daca e necesar e bun, iar daca e bun, acel bun nu e rusine si nu e de condamnat.
Rusine e ceva rau inutil si care face rau.
Rusine e sa furi, sa omori, sa inseli, sa minti, sa bati, sa violezi, sa insulti, sa fi parsiv, sa fi obraznic, sa nu stii sa te comporti, sa nu inveti bine la scoala, sa nu respecti, asta este josnic, nu altele.

| Strwberrs explică (pentru Mosotti):

SScuzeeeee! Am vrut sa iti dau raspunsul ca fiind inteligent si amuzant dar am apasat din greseala pe eronat...SCUZE MOSSOTTIII!

| Mosotti a răspuns (pentru Strwberrs):

N-are nimic, pentru mine nu conteaza astea, se mai intampla sa mai si apasam gresit. Nu conteaza ce ai apasat, conteaza ce gandesti, si daca ce gandesti e de bine, atat conteaza.

| gigite a răspuns:

Da, in bucatarie am cateva modele si retete legale traditionale taranesti. Dar si pe culori si culoare, adica holuri.

| Aditu94 a răspuns:

Daca tot vrei sa faci banuti fara efort fizic poti face onlyfans..contracost.

| Kornuletz540 a răspuns:

Nu-i nevoie neapărat să te angajezi la un studio, sau să faci videochat, pentru că s-a inventat OnlyFans, trebuie doar să-ți faci un cont, postezi regulat și dacă ai noroc, poate faci 1 milion de euro într-un an ca Bella Thorne sau Danelle Bregolihappy

Răspuns utilizator avertizat