| Cami2003 a întrebat:

Salutare!
M-am mutat la cămin recent, și am mers până la spălătorie, mașinile de spălat erau foarte murdare, cuvele erau lipicioase, așa că am zis că mai bine spăl la mana. Întrebarea mea este: avem voie să spălăm hainele la mana in baia de la cămin? Este baie in fiecare camera. Menționez că stau in București. Nu ne-a citit nimeni regulamentul, nici administratorul nu răspunde la mesaje sau când îl sun.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai doua optiuni: speli maisna si chiuveta unde doresti sa-ti speli rufele, sau iti cumperi lighean si galeata ca sa ti le speli in camera, de mana.
Atata vreme cat nu uzi podeaua sau peretii, fiindca se poate umfla parchetul sau podeaua si apoi este risc sa aluneci si sa-ti rupi vreo mana sau picior, nu iti va spune nimeni nimic.

Noi ne cumparaseram o masina de spalat rufe mica, de plastic, care o duceam in baia comuna cand spalam rufe, sa nu facem apa pe parchetul din camera si dupa ce terminam o stergeam si o duceam din nou in camera.

| Cami2003 explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc!
Avem baie in camera, nu e parchet, ci gresie. Nu m-ar deranja să spăl la mașină de spălat, doar că mă enervează faptul că unii oameni nu înțeleg niciodată ce li se spune, iar unii pun detergent pudra in loc de detergent lichid in compartimentele speciale, și se strica destul de des. Și administratorul a avut discuții cu ei, deja de acum.

| sierra1 a răspuns:

~avem voie să spălăm hainele la mana in baia de la cămin? ...Nu cred că ar fi vreo problema~

că bine zici!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În ce le speli? În chiuvetă?

| Cami2003 explică (pentru sadrian46):

Nu. Studenții care au stat aici mai mulți ani ne-au spus sa luam lighean, pentru că mereu exista perioade în care nu este apa calda.

| sadrian46 a răspuns (pentru Cami2003):

Idee bună.

| Catrice a răspuns:

Cheta și le spălați.