| Raul2802 a întrebat:

Salutare. Nu stiu exact cum sa ma exprim,insa sper sa intelegeti. Este vorba despre serviciul de curierat si mai exact despre curier, de unde stie omul asta cate colete are de livrat lui X sau Y...Pe aparatul care il are la el(cel de pe care scoate si chitanta) sau inainte de fiecare iesire din depozit are un tabel,cu numele, unde sta si cate colete are X? As vrea sa aplic pentru curier si mi-ar fi de mare ajutor daca mi-ati explica cat de cat.Stiu ca o sa imi explice acolo, dar as vrea sa am habar cat de cat.Dau Funda! Multumesc

Răspuns Apreciat de Editori
| Jonas94 a răspuns:

Salut.
În momentul când un curier pleacă în livrare, scanează coletele pe care le încarcă în mașină cu PDA-ul. În acel dispozitiv, se înregistrează datele clientului (nume, numărul de telefon, și adresa de livrare), și se modifică statusul AWB-ului.
Apoi când ajungi la client, scanezi coletul, și în sistemul firmei de curierat va apărea că e livrat.
Baftă!

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Aplică și după ce te angajează, îți explică ei. Nu trebuie să fii supraom. Baftă!