| Tud0r a întrebat:

Pentru voi care credeti ca este cea mai buna cariera?

Răspuns Câştigător
| Amelie_2576 a răspuns:

Cea mai buna cariera e, fara indoiala, cea care iti place si te pasioneaza. Important e sa gasesti care anume e aceea. De multe ori, alegerea nu-i deloc usoara, deoarece noi, oamenii, luam de multe ori in calcul, in cariera, aspectul financiar. Daca alegi sa practici o profesie numai pentru bani, nu te vei simti niciodata fericit si implinit cu adevarat. Pe de alta parte, e un adevarat noroc sa practici o meserie care e si banoasa, si mai te si pasioneaza.

Nu stiu ce meserie te-ar reprezenta pe tine personal, dar pot sa iti dau exemple de meserii foarte respectabile si prestigioase: inginer de software, medic specialist, chirurg, contabil, arhitect, alte specializari ingineresti (constructii, telecomunicatii, electronica), etc. Exista meserii bune si pentru cei cu studii medii: electrician, tamplar, bucatar, instructor auto particular, etc.

De asemenea, daca ai un talent deosebit la ceva anume sau te pasioneaza, in mod deosebit, ceva, urmeaza acea directie.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Diplomat.
Pa, pa.

| mihaibrasov a răspuns:

Pensionar ca bunicu' nenea.

| CarmenR a răspuns:

Desi sunt deja la facultate, sincera sa fiu nu as putea insa sa iti spun.

| Psihiatra a răspuns:

Pentru mine nu exista o asemenea cariera happy deoarece fiecare are avantajele si dezavantajele ei, dar visez sa devin ori criminalista, ori judecatoare. Vreau pe cat se poate si cat ii este in putere unui singur om micut sa indrept rautatea din aceasta tara happy

| magicianul19 a răspuns:

Salutare! Parerea mea ca in Romania(intentionat am pus r mic) cea mai buna cariera e statul : de geaba ca asa fac ii in parlament stau degeaba si iau bani multi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea de piatra.ca piatra e mai tare decat roca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fi cantaret sau creator de moda

| trustbogdan a răspuns:

In primul rand o cariera care sa-ti placa, depinde de la om la om