| B3R34DY a întrebat:

Salutare! Stau intr-un oras care nu prea are locuri de munca(la paza si la hipermarketuri cica mai sunt)! Intentionez sa castig un banut pe timpul verii pana incep anul 2 la facultate! Unde sa ma angajez- la paza sau la Lidl/Kaufland/Profi/etc?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La pază nu poți fără atestat.

| Wr3nch a răspuns:

Paza.

| Adolf8 a răspuns:

Îți sugerez să te angajezi, ca agent de pază, în timp scurt faci și și vei primi atestat. Acest job este bine plătit înstrăinătate, plus că vei avea timp ( depinde la ce obiectiv vei fi pus ) dacă vei lucra și noaptea vei avea timp să înveți pentru facultate. Dacă te angajezi în comerț la magazin, acolo te vei epuiza fizic și psihic și vei abandona facultatea. Eu îți propun ca agent de paza, acolo nu faci mare lucru doar ești atent plus cu atestatul vei ieși bine! Este strict părerea mea! Sper să alegi așa cum îți șoptește inima!

| B3R34DY explică (pentru Adolf8):

Oare imi face contract pe doua luni?