| acosmin a întrebat:

Salutare. stie cineva daca firma de recrutare Profit Work S.R.L din Bucuresti este serioasa? A plecat cineva afara cu ajutorul lor?

139 răspunsuri:
| Valiku a răspuns:

Stie cineva ceva despre ofertele lor de lucru in Germania pentru constructii?

| optimus123 a răspuns:

Mah am fost si eu sapt trecuta, iar k si tine am riscat si eu 100 de lei pentru paznic anglia...acum ramane de vazut a zis ca dupa sarbatori o sa ma sune aia din Anglia si sa mai revin si eu cu un tel la ei la firma. Pe langa asta am mai optat pentru irlanda la curatenie si belgia la o fabrica.in orice caz am vazut o gramada de oameni venind acolo, ce imi pare rau k nu m-am bagat si eu in seama cu ei sa vad care are habar daca firma a mai recrutat pe careva. tinem legatura.am vazut si eu apoi cand am venit acasa k firma are adresa de la fisc diferita de cea unde am fost eu. om vedea

| acosmin explică:

Deja am facut o cercetare la ITM Bucuresti, unde trebuie sa fie inregistrate toate firmele de recrutare si plasare a fortei de munca, si nu apar inregistrati. deci o bila neagra pana acum. astept si alte informatii

| barabi12 a răspuns:

Deci firma cere 100 lei pentru a transmite cv noastre dar nu altceva, si esti obligat sa platesti suma nu se poate negocia, o firma serioasa nu raspunde asa.Inainte zice ca nu percepe nici un comision dar totus cere bani. http://firmetepare.ucoz.ro/

| acosmin explică (pentru barabi12):

Ai avut de-a face cu ei? sau la ce te referi cand spui ca nu percepe comision dar totusi...
m-am uitat si eu pe site-ul ala de care amintesti in comentariu, dar nu am gasit nimic despre ei

| barabi12 a răspuns (pentru acosmin):

Aici am scris despre ei, http://firmetepare.ucoz.ro/forum/2-95-1,si eu caut de lucru dar eu nu am incredere in ei, dupa cercetare, fiecare face cu bani lui ce vrea, pararea mea sa nu legati de ei.Primadata il verifici.anul infintari, la ITM, si comisionul inainte, daca ar fi serioasi nu se uita firma la 100 de lei cand tu trebuie sa dai din primul salar bani grei.Cu cei serios se gandesc la bani din primul salar care e mult mai mare

| acosmin explică (pentru barabi12):

Esti sigur ca ai pus bine link-ul? nu se deschide nimic

| acosmin explică (pentru barabi12):

Da, am gasit acum. astept totusi o parere de la cineva care a avut contact direct cu ei...care a semnat contractul acela, a platit 100 de lei...ce s-a inntamplat? i-au gasit de lucru sau nu?

| Cocoana_Georgeta_1970 a răspuns (pentru acosmin):

Am platit 100 lei anul trecut adica iunie 2012 si nu am primit nimic nici acum.

| adrianmeandyou a răspuns (pentru Cocoana_Georgeta_1970):

Fratilor de ce nu v-ati dus la autogara filaret sa va convingeti ca se pleaca .......eu cunosc 3 persoane care au plecat cu ei in suedia sambata aceasta la sortat legume si fructe.Mai verificati inainte de a scrie mesaje ca luati sansele oamenilor.

| cristy89 a răspuns:

TEAPA 100%! TEAPA 100%! TEAPA 100%! TEAPA 100%! TEAPA 100%! TEAPA 100%! TEAPA 100%! TEAPA 100%!

| cristy89 a răspuns:

Eu astept sa plec in Suedia de 5 luni si ma tot amana cu diverse scuze penibile ca intr-un final sa imi zica sa imi fac bagajul ca o sa plec si ce sa vezi cu o zi inainte sa plec imi sice ca se amana pe alta data ca sa mai faca rost de mai multi oameni... Acum am ramas si fara locul de munca de aici...
SUPER TEAPA 100%! TEAPA 100%! TEAPA 100%! TEAPA 100%! TEAPA 100%!

| cristy89 a răspuns:

TEAPA 1000%! Numele meu este cristian si am fost sunat dupa o lunga asteptare de catre teparul sef alex de la agentia profitwork srl din Bucuresti pentru un job in suedia la calamar kebab mai exact cu punctul de lucru in helsingborg; nu am stat pe ganduri si am acceptat asa zisa oferta de 900e pe luna si din povestile lui alex zicea ca pot ajunge la 1400e cu ore suplimentare, ce sa va mai zic... spunea ca nu trebuie sa platim nimic pentru ca avem cazare, benzina, mancare, carne de la locul de munca la discretie. Toate erau numai povesti, cand am ajuns in suedia intermediarii la care am ajuns noi(am fost 12 pers), mai exact eiup si daniel dupa o luna de munca fara contracte pentru ca ne tot amanau dupa o zi pe alta au venit la noi cu niste contracte fictive adica fara nici o stampila pe ele si inceracu sa ne prosteasca si sa lucram pe 600e luna din care trebuia sa ne opreasca la fiecare 550e bani pe mancare, benzina, etc... Asa ca aveti grija sa nu faceti greseala sa mergeti la ei si daca totusi o faceti sa aveti bani la voi sa va intoarceti acasa, eu din toata aventura asta am iesit pe minus 200e. VA SPUN CU TOATA SINCERITATEA SA NU VA DUCETI, ESTE MARE TEAPA! locul acestor jeguri este LA PUSCARIE pentru ca sunt traficanti de persoane, eu am lucrat toata aceasta perioada la negru.

| cornel1121 a răspuns:

A sunat pe cineva? asta este intrebarea!

| cornel1121 a răspuns:

Scuze ca m am repetat nu stiam ca mesajele se posteaza dupa ceva timp

| cornel1121 a răspuns:

Sa fim seriosi ca sunt printre noi oameni cu cv uri 'puternice'.cum sa nu fi sunat? avem destui experienta.niste vrajitori

| cornel1121 a răspuns:

Am sunat la ei si au spus ca au inceput sa trimita mail uri cu invitatii si dupa vor suna.asta au zis astia, asa cum a primit florin cred ca asa il cheama..deci concluzia e sa asteptam si noi mail sau macar sa vedem ce ne mai spune florin. daca la si sunat

| acosmin explică (pentru Adytzu_Zubby_1985):

Mersi pentru raspuns, am verificat dar din pacate nu apar date care sa ma intereseze... vreau sa stiu daca a avut cineva vreo experienta cu ei, daca sunt seriosi sau tepari, asa cum sunt alte firme in domeniu

| Adytzu_Zubby_1985 a răspuns (pentru acosmin):

Si eu am sunat la ei pentru ca sunt interesat dar deocamdata sunt in dubii nu stiu sigur cat de seriosi sunt..pt ca ei mi-au spus o adresa iar pe internet apare alta? ai idee unde e?

| acosmin explică (pentru Adytzu_Zubby_1985):

Inclin sa cred ca sunt tepari. le-am cerut de saptamana trecuta sa-mi trimita prin mail modelul de contract pe care trebuie sa il semnez cu ei; initial mi-a spus ca o sa mi-l trimita, dar nu am primit nimic, iar dupa ce am mai sunat eu sa le amintesc mi-au spus ca nu se poate, ca trebuie sa il ridice o pers de la ei de la firma. le-am cerut si mai multe detalii despre locul de munca, si nu am primit nici un raspuns concret, tot timpul imi spun ca asta o sa-mi comunice angajatorul, dar cred ca normal ar fi sa stie si ei detalii, sa stie ce locuri de munca ofera. legat de adresa, da, am vazut ca apare alta adresa pe net si eu mi-au dat alta, dar asta nu e neaparat o problema, poate acolo au punctul de lucru. oricum, nu-mi inspira deloc incredere. plus de-asta....eu sunt interesat de posturile de agent de paza in Anglia, nu stiu daca si tu tot de astea; ideea e ca ofera un slariu de aprox. 3000 de lire pe luna, ceea ce inseamna vreo 16 lire pe ora, dupa calculele mele, raportat la programul de lucru pe care zic ei ca l-as avea...dar in Anglia agentii de paza sunt platiti cu 6 lire pe ora, maxim, si astea sunt exceptii, cu 10 lire/h. si atunci, cum de firma asta recruteaza din Romania, si ofera salariile astea? putea sa angajeze si de acolo agenti, pentru ca salariul e f bun si pentru ei. logic ar fi fost sa ne ofere noua un salariu mai mic, sau minim, adica 6 lire/h. dar tu de unde esti?

| Adytzu_Zubby_1985 a răspuns (pentru acosmin):

Salut. eu sunt din Tulcea si caut si eu un loc de munca in strainatate..tot ce am gasit sunt numai tepe si comisionari.iar faptul ca ei nu stiu nimica despre punctul ce lucru si detalii e clar ca este teapa curata. daca pe luna se duc 100 pers si platesc cate 100 lei ...automat fac tufla de bani. mie mi-au spus sa ma duc pana pe data de 21 dec. si pot pleca in max 3 sapt

| acosmin explică (pentru Adytzu_Zubby_1985):

Aha, ma gandeam ca esti din Bucuresti si poti sa faci o verificare la fata locului. exact la chestia asta ma gandeam si eu, nu cer comison mare, dar fiind mic se inscriu multi si se aduna. mai asteptam si alte pareri... poate se gaseste cineva care a avut efectiv de-a face cu ei. mai este timp pana in 21

| Adytzu_Zubby_1985 a răspuns (pentru acosmin):

Doar sa intrebam pe cineva care este din Bucuresti daca ne poate ajuta.dar pentru a intra la ei iti trebuie programaresad

| acosmin explică (pentru Adytzu_Zubby_1985):

Ce ai mai facut? ai aplicat?

| acosmin explică (pentru acosmin):

Eu am riscat pana la urma 100 de lei si am incheiat contractul cu ei. astept rezultatele luna viitoare, si o sa revin cu raspunsul.

| optimus123 a răspuns (pentru acosmin):

Lei pentru paznic anglia...acum ramane de vazut a zis ca dupa sarbatori o sa ma sune aia din Anglia si sa mai revin si eu cu un tel la ei la firma. Pe langa asta am mai optat pentru irlanda la curatenie si belgia la o fabrica.in orice caz am vazut o gramada de oameni venind acolo, ce imi pare rau k nu m-am bagat si eu in seama cu ei sa vad care are habar daca firma a mai recrutat pe careva. tinem legatura.am vazut si eu apoi cand am venit acasa k firma are adresa de la fisc diferita de cea unde am fost eu. om vedea. TINEM LEGATURA

| acosmin explică (pentru optimus123):

Din pacate nici eu nu am putut sa fac asta, nu am mers personal sa inchei contractul. ramane sa asteptam, sa vedem ce iese...

| optimus123 a răspuns (pentru acosmin):

Da, oricum am verificat pe situl listafirme.ro dupa ce mi-am facut cont pentru ca si eu eram oleaca ingrijorat in legatura cu faptul ca firma avea adrese diferite, de fapt acolo unde am fost e puctul de lucru. daca iti faci cont pe situ respectiv vei citi in sectiunea monitorul oficial ca punctuln de lucru are o adresa si firma alta adresa, asa ca acum mai ramane de vazut daca sunt tzepari sau nu...tu pentru ce ai optat?

| acosmin explică (pentru optimus123):

Tot agent de paza. pe mine nu ma ingrijoreaza chestia cu adresa, ci faptul ca nu am gasit alte informatii despre ei, nu e nimeni care a avut relatii anterioare cu ei...si nici cei cu care am vb de acolo nu mi-au inspirat incredere

| optimus123 a răspuns (pentru acosmin):

Da si pe mine tot asta ma ingrijoreaza. Tie cand ti-au zis ca o sa te contacteze aia din Anglia? Sau ce anume ti-au zis.

| acosmin explică (pentru optimus123):

Si asta e dubios...nici o data concreta. in ianuarie...asa ca acum astept

| optimus123 a răspuns (pentru acosmin):

Mi-au zis sa sun dupa 7 la ei la agentie pentru alte informatii, au zis ca acum de sarb cei de la resurse umane in Anglia au si ei liber pana mea om vedea.

| optimus123 a răspuns (pentru optimus123):

Am sunat azi si mi s-a spus ca agentia din Anglia pentru paza nu a inceput inca sa faca selectiile in schimb pentru belgia la fabrica de ambalat si irlanda la curatenie cica deja au inceput cu selectiile. asa mi-au spus acum ramane sa astept si de la tine daca suni sa-mi spui si mie ce ti-au zis.

| acosmin explică (pentru optimus123):

Acum am vb si eu. numai la sf lunii mi-au zis ca o sa se faca selectia pentru Anglia. de celelalte nu am intrebat pentru ca nu am aplicat. tinem legatura daca apar noutati

| optimus123 a răspuns (pentru acosmin):

Am sunat si ieri si cica aia de la paza respectiv resurse umane au inceput sa faca selectiile, citeste si posterea lui macoiulian. Am sa sun in fiecre sapt pana vad daca m-au ales sa nu sau e teapa. keep in touch!

| acosmin explică (pentru optimus123):

Am sunat si eu mai devreme. mie mi-au spus ca nu a inceput selectia pentru agenti paza, numai din 21

| optimus123 a răspuns (pentru acosmin):

Adica de sapt urmatoare. om vede spor

| optimus123 a răspuns (pentru acosmin):

Ceea ce spune vasilicaioana e de luat in considerare, oricum acum am dat banii, sau poate acei cinci domni nu au fost selectati, in orice caz daca e teapa mare lucru nu ai ce le face.

| optimus123 a răspuns (pentru acosmin):

Acomin vezi raspunsul lui macoiulian...si azi am sunat la ei si cicadeza au inceput sa sune pentru paza. spor

| acosmin explică (pentru optimus123):

Cred ca difera conditiile de lucru in functie de angajator, nu de ei, intermediari. pai...sa speram ca ne suna si pe noi daca au inceputbig grin

| optimus123 a răspuns (pentru acosmin):

Ce ma bucura acum de moment e faptul ca totusi firma nu e teapa dupa cum zice macoiulian. sa speram k ne suna si pe noi, spor.

| barabi12 a răspuns (pentru optimus123):

Nu stiu cum rezolva permisul de munca pentru romani, e mai dificil, nici o firma din UK nu angajeaza fara acte

| acosmin explică (pentru optimus123):

Am sunat si eu azi. Mi-au zis ca se mai trimit cv-uri sapt asta si numai de sapt viitoare o sa inceapa cei de la firma sa-i sune pe cei selectati...

| optimus123 a răspuns (pentru acosmin):

Cu Cv-urile asa mi-au zis si mie ca semai primesc saptamana asta, dar mie in schibm mi-au mai zis ca deja au inceput sa sune pentru paza. Incep sa cred ca sunt mincinosi si tepari. Ce sa mai zic oricum nu am altceva de facut. Te anunt si eu dupa ce o sa-i mai sun sa vedem ce o sa ma mai abureasca. Un vineri.

| optimus123 a răspuns (pentru acosmin):

Am sunat azi si m-am dat drept altcineva si sa stii ca deja mi-au mai dat niste detalii care oricum cred ca sunt vrajeli, respectiv imi spuneau cum se face dupa ce te selecteaza, asta daca te selecteaza. Am intrebat cum face cu actele si mi s-a spus ca angajatorul vine in Romania cu contractul in engleza si romana legalizatunde se intalneste cu toti cei selectati apoi ne duce in Anglia unde facem un curs de doua saptamani urmat de niste exsamene iar apoi daca le treci ramai in Anglia, daca nu te trimite acasa. Ba eu nu mai stiu ce sa mai zic prima data cand am fost la ei la firma si am intrebat de acte mi-au zis simplu ca actele le face firma pe loc ca nu-i bai. Nu mi s-a dat asfel de detalii, bine asta daca o fi ceva real din toata firma asta. Dupa cate vad nu cred ca a sunat pe cineva daca nu suna pana saptamana urmatoare propun sa ne intalnim cu totii si sa mergem peste iei sa le facem un pic de scandal.

| optimus123 a răspuns (pentru optimus123):

Mergem si ii intrebab de persoanele pe care le-au selectat macar asa ne dam seama daca sunt sau nu seriosi.

| Emil_Emy_1984 a răspuns:

Are acelasi anunt de angajare de mai bine de un an de zile, SUNT CONVINS CA ESTE TEAPA

| antonina12 a răspuns (pentru Emil_Emy_1984):

Tin sa te contrazic, au avut astia la oferte de m-am saturat, numai eu am aplicat in 3 luni de zile la vreo 4 oferte.Mi-am depus cv-il la ei printr-o recomandare insa eu nu am avut noroc si nu stiu pe ce baza se selecteaza ca nu sunt nici ciunga nici batrana am lucrat in strainatate 8 ani, ce vor astia fotomodele pentru curatenie?

| Emil_Emy_1984 a răspuns (pentru antonina12):

Daca vei urmari anuntu telefonic o sa observi ca e acelasi anunt, si sunand la ei in diferite luni s ma informez cu privire la acel anunt postat in ziar, imi zicea ca este de actualitate si sa vin sa vb la firma. Dar de fiecare data erea alt baiat la telefon?

| optimus123 a răspuns (pentru Emil_Emy_1984):

Sigur e teapa si eu am aplicat petru toate joburile pe care ei ziceau k le au si nimica asa ca cel mai bine am luat eu singur mata de coada si am plecat pe cont propiu in afara unde se traiestemai bine decat in tara aia de rahat numita Romania.

| Emil_Emy_1984 a răspuns (pentru optimus123):

Salut, e bine ca ai avut noroc si ca ti-ai gasit ceva de munca in afara, si daca nu sunt indiscret in ce tara ai ajuns?

| optimus123 a răspuns (pentru Emil_Emy_1984):

Italia...spor si voua

| florinmaxim75 a răspuns:

Buna ziua! am depus si eu un cv in luna decembrie pentru un post de agent paza Anglia si nu am primit nici un raspuns pana in prezent.Am sunat la firma dupa ce am citit comentariile voastre si mi s-a spus ca deja au inceput sa contacteze persoanele selectate insa nu s-au ocupat toate posturile si din cauza aceasta mai primesc cv-uri pana vinerea aceasta inclusiv.

| cornel1121 a răspuns (pentru florinmaxim75):

Salut,deja avem un raspuns, am aplicat si eu tot in dec, iar dupa ce ai scris tu, inseamna ca nu mai avem sanse clar, din moment ce tot mai primesc cv uri clar nu mai ne suna.ca pana acum totusi isi faceau numarul cu noi nu? voi ce ati mai aflat?

| cornel1121 a răspuns (pentru florinmaxim75):

Au inceput sa contacteze dar primesc cv uri ca nu sau ocupat posturile? deci nu ne suna din moment ce inca primesc..de ce nu ne au contact pe noi?

| cornel1121 a răspuns (pentru florinmaxim75):

A sunat pe cineva?

| optimus123 a răspuns (pentru florinmaxim75):

Astia nu mai stiu ce pana mea sa minta...mergem peste iei

| acosmin explică (pentru optimus123):

Eu zic sa asteptam pana saptamana viitoare. daca am asteptat pana atunci, mai putem astepta o saptamana. si in functie de ce se intampla, o sa vedem atunci ce se poate face. cat despre partea cu examenul in Anglia si mai vad ei dupa daca te angajeaza sau nu...asta e o gluma pentru prosti, nu am mai auzit de asa ceva. eu unul nu as accepta in conditiile astea. dar rabdare...o sa lamurim problema in scurt timp

| optimus123 a răspuns (pentru acosmin):

Sa sti ca am avut curiozitatea azi sa intreb cate locuri sunt disponibile si mi-a zis 30 asa ca cine vrea sa mai spre problema lui. E o adevarata loterie plus ca daca te selecteaza si apoi te ia in UK acolo te tine doua saptamani in probe si daca nu treci testele te trimite acasa ce mai faci apoi... spor.

| florinmaxim75 a răspuns:

Salutare! Am primit pe mail urmatorul mesaj
Many thanks for your application for a job at our company. We're delighted that you're interested in working for us. One of our Sourcing Consultants will review your qualifications and experience and will contact as soon as possible to inform you of the results of our screening.Ce parere aveti, ce sa cred, mai sunt persoane care au primit mesajul asta?

| acosmin explică (pentru florinmaxim75):

Eu nu am primit, dar ce te face sa crezi ca are legatura cu Profit Work? sau mai e si altceva in e-mail care face legatura cu ei?

| optimus123 a răspuns (pentru florinmaxim75):

Eu unu nu pai daca ai primit mesaz suna la aia de la Bucuresti si vezi ce zic...

| cornel1121 a răspuns (pentru florinmaxim75):

Cum e? ai aflat de unde era mesajul?

| florinmaxim75 a răspuns (pentru cornel1121):

Am pus-o pe nevastamea sa-i sune ca eu sunt la servici si suna numai ocupat.Cum aflu ceva va anunt

| cornel1121 a răspuns (pentru florinmaxim75):

Dar totusi nu ai dat un replay la e mail? sau o adresa ce iti apare? e incurcata rau treaba cu jafurile astea...

| IrinaN a răspuns (pentru florinmaxim75):

Si prietenul meu a aplicat la ei inca nu a primit nici un tel/mail.Tu daca ai primit mailu asta totusi ar trebui sa ii suni sa ii intrebi despre ce e vorba poate te lamuresc...bafta oricum big grin.De curiozitate cand ai primit mailu? poate ne asteptam si noi la o confirmare la un semn ceva zilele astea oricum o sa urmaresc posturile de aici si dk primeste si el un tel/mail msj am sa postez aici

| florinmaxim75 a răspuns (pentru cornel1121):

Mailul este din UK, sunt trecute date de contact si numere de telefon de la resurse umane.Ma gandeam sa le scriu un mail sa aflu mai multe detalii, insa vreau sa mai astept poate mai primesc ceva.Nu vreau sa par insistent.O sa trec pe la Profit Work saptamana asta sa vad cum imi iau liber, poate aflu ceva mai concret, ca vad ca la telefon e greu sa-i prinzi.

| optimus123 a răspuns (pentru florinmaxim75):

Daca ai date de contact din UK mai bine suni direct acolo...eu asa as face in locul tau. Spor

| macoiulian1 a răspuns (pentru florinmaxim75):

Acelasi mesaj l-am primit si eu luni. Daca te uiti la sf mesajului florinmaxim75 o sa vezi ca scrie no replay.

| acosmin explică (pentru macoiulian1):

S-a concretizat ceva? ati mers la interviu?

| florinmaxim75 a răspuns (pentru acosmin):

Nu cred ca a existat nici un interviu pana in prezent din moment ce mi s-au solicitat sa transmit pe mail traducerea actelor doveditoare din cv.

| Simion_Fredy_1970 a răspuns:

Nu sunt tepariiiiii

| zukato a răspuns:

Astazi le-am dat si eu mesaj, si mi-au raspuns sec : asteptam sa ne sunati la numerele de telefon etc. Le-am cerut informatii despre firma si au ezitat din prima! Clar tepari! Cat despre plecarile in Anglia pentru orice job, sa stiti ca aveti nevoie de permis de munca! Nu aplecati urechea dupa unul si altul. Exemplu : pentru agent de paza, se face un curs acolo pentru care platesti undeva la 700 lire! Daca nu ai permis de munca in Anglia, nu poti lucra legal (doar sau sa fi ajutat acolo de firma respectiva sa obti actele NIN, Yellow card, Blue card). Doar cateva job-uri accepta sa nu ai yellow sau blue ( cum ar fi curatenie, labourer etc dar ai nevoie de CSCS card ) Bafta!

| zukato a răspuns:

Agentiile serioase nu iti iau bani, doar pentru acel dosar care costa 100/200 lei cel mult! In schimb te va taxa daca va fi cazul din salariu lunar timp de ( pana isi iau partea daca este cazul ). Am dat un mesaj la o firma care se ocupa cu plecari, sa vad ce raspuns imi dau ( nu percep comision, asa spun ei pe site ). Bafta

| optimus222 a răspuns:

Na plecat si nici nu cred ca o sa plece.Sint niste tepari nu se gindesc ca poate uni se imprumuta, cum le dai bani nu te mai baga in seama.De 4 luni nu ma contactat nimeni.Acum mai nou se numesc panisoara.Eu luni ma duc peste ei, cine vrea sa mearga sa ma contacteze; 0762719227, SI FERITIVA DE EI.

| Andreeajustme a răspuns (pentru optimus222):

Ndreeajustme a răspuns:
Nu e teapa eu plec sambata cu ei pe data de 02.06 in Suedia la sortat legume impreuna cu alte 10 persoane plecarea o sa fie de la autogara Filaret Bucuresti la ora 04 dimineata.Bafta si voua!

| Andreeajustme a răspuns:

Nu e teapa eu plec sambata cu ei pe data de 02.06 in Suedia la sortat legume impreuna cu alte 10 persoane plecarea o sa fie de la autogara Filaret Bucuresti la ora 04 dimineata.Bafta si voua!

| Tibi78 a răspuns:

Stie cineva ceva informati despre firma de recrutare Profit Work srl,Bucuresti, a plecat cineva in anul acesta prin ei in strainatate, recruteaza oameni in Suedia anbalat produse alimentare si in Belgia ambalat produse cosmetice, sau daca a depus cineva deja actele la aceasta firma, daca aveti informatii anuntati-ma

| Tibi78 a răspuns:

Stie cineva ceva informatii despre firma de recrutare Dominan&Veres srl,Oradea,ei recruteaza oameni in Anglia si in Germania in fabrici,adepus cineva deja actele la ei, sau a fost deja la interviu, a plecat deja cineva prin ei in strainatate, sau urmeaza sa mearga daca aveti informatii, contactati-ma

| Maaddy a răspuns:

De 4 luni am depus actele la ei si nimic deocamdata

| vasilicaioana a răspuns:

.

| chullain a răspuns (pentru vasilicaioana):

Mai stie cineva detalii de aceasta firma? si eu am vb cu ei tot pentru unpost se paza in Anglia dar m indoieli

| acosmin explică (pentru chullain):

Salut. asa cum poti vedea din postarile de mai sus, si noi suntem in dubii, asteptam un raspuns. am aplicat, dar din 21 zic cei de la firma ca incep selectiile

| cristy89 a răspuns (pentru vasilicaioana):

TEAPA 1000%! Numele meu este cristian si am fost sunat dupa o lunga asteptare de catre teparul sef alex de la agentia profitwork srl din Bucuresti pentru un job in suedia la calamar kebab mai exact cu punctul de lucru in helsingborg; nu am stat pe ganduri si am acceptat asa zisa oferta de 900e pe luna si din povestile lui alex zicea ca pot ajunge la 1400e cu ore suplimentare, ce sa va mai zic... spunea ca nu trebuie sa platim nimic pentru ca avem cazare, benzina, mancare, carne de la locul de munca la discretie. Toate erau numai povesti, cand am ajuns in suedia intermediarii la care am ajuns noi(am fost 12 pers), mai exact eiup si daniel dupa o luna de munca fara contracte pentru ca ne tot amanau dupa o zi pe alta au venit la noi cu niste contracte fictive adica fara nici o stampila pe ele si inceracu sa ne prosteasca si sa lucram pe 600e luna din care trebuia sa ne opreasca la fiecare 550e bani pe mancare, benzina, etc... Asa ca aveti grija sa nu faceti greseala sa mergeti la ei si daca totusi o faceti sa aveti bani la voi sa va intoarceti acasa, eu din toata aventura asta am iesit pe minus 200e. VA SPUN CU TOATA SINCERITATEA SA NU VA DUCETI, ESTE MARE TEAPA! locul acestor jeguri este LA PUSCARIE pentru ca sunt traficanti de persoane, eu am lucrat toata aceasta perioada la negru.

| vasilicaioana a răspuns:

Haideti sa va povestesc experienta mea la profit work din bucuresti.Am fost la ei la sediu sa depun si eu actele pentru plecare in strainatate.Am ajuns in sala de asteptare si dupa vreo ora de asteptare intra in firma un grup de 5 persoane care aplicasera sa plece de 6 luni de zile.Ce sa va zic mare scandal ce au facut domnii aceia nemultumiti.( ba ca e teapa, ba ca vor banii inapoi si ca ii dau in judecata), ce sa va mai zic au plecat aproape toti oamenii din sala care asteptau.Insa eu daca tot am batut drum pana in Bucuresti am zis macar sa astept sa vad despre ce e vorba, bine nu va mai spun ca am asteptat aproape 2 ore insa intre timp a venit un domn care vroia sa aplice si dansul fiusu tocmai plecase in sere si vroia sa plece si el si nevastasa.Eu sincer nu am mai aplicat in schimb mi-au dat un model de contract si au zis ca daca vreau sa aplic sa le trimit prin posta contractul cv si banii.Eu ce sa fac sa merg pe mana lor?

| acosmin explică (pentru vasilicaioana):

Inseamna ca nici noi nu o sa primim vesti mai bune...cred ca mai bine mai astepti cateva zile, pana ne lamurim noi ce e cu plecarea in Anglia, si in functie de asta poti sa iei si tu o decizie. cu toate ca nu sunt semne bune, oamenii aia nu au facut degeaba scandal...

| soryna21 a răspuns:

Acelasi porcarii le fac si NEW JOB DIVERS CONSULTING, din buc. Am fost prostiti si am platiti comision de 150 de euro pentru servici in Germania, dupa luni de asteptare si nimic doar amanari am reziliat contractul dar banii inca nu i-am recuperat! Desi au trecut 100 de zile tot suntem amanati ....toti sunt niste escroci care profita de naivitatea oamenilor! Din asta traiesc ei si o duc bine, daca tara asta nu ar fi asa delasatoare si nu ar mai permite sa existe asemenea escroci poate ar fi mai bine! asa ca mare grija la aceasta firma! NEW JOB DIVERS CONSULTING

| Cocoana_Georgeta_1970 a răspuns:

Am depus dosaru si taxa de 100 ron de un an si acum nu mai raspunde nimeni la telefon este teapa!

| Constantin_Ghita_1983 a răspuns:

A mai plecat cineva pana acu cu ei in strainatate
mie mi-au spus sa ma duc la sediu lor, sa vb acolo

| ctitor a răspuns:

Eu am fost la ei am aplicat acum ast sa ma sune pentru suedia, am un prieten care e plecat cu ei de ceva timp si acolo cat am ast am mai vb cu o persoana cara a mai fost plecata cu ei si vroia sa plece iar

| acosmin explică (pentru ctitor):

Ne bucuram sa auzim si ceva vesti bune despre ei. sa speram ca o sa fie bine si nu am pierdut degeaba 100 de lei.

| ctitor a răspuns:

Eu aflu raspunsul pe 1-2 febroarie si va anunt bafta

| optimus123 a răspuns (pentru ctitor):

Multumim! bafta si tie!