| Gosav_Cosmin_1997 a întrebat:

Salutare stie cineva un loc de munca Pe comunitate din judetul bacau ca sofer cat b?
Am 20 de ani si permis de doi ani.

2 răspunsuri:
| RzV28 a răspuns:

Ai mai condus pana acum pe comunitate sau la drumuri mai lungi? Firmele de genul nu prea angajeaza tineri cu putina experienta pentru drumuri asa de lungi si riscante. Singurii care pot fi dispusi sa te primeasca sunt firmele care au cate 2 soferi pe masina si pun unul experimentat cu unul tanar ca sa invete dar nimeni nu iti va da tie o masina singur pe maini si sa pleci cu ea prin lume. Incearca mai intai sa iti gasesti ceva local pe o duba ca sa te inveti pe drumurile cunoscute cum se conduce si abia dupa e mai indicat sa pleci si pe drumuri lungi.

| Gosav_Cosmin_1997 explică (pentru RzV28):

Lucrez la o firma de telecomunicati acum in zona si am condus, Am un prieten care are duba de 3, 5 si mai conduc si cu el cred ca am experienta. si rezist la drum lung, va inteleg la ce va referiti dar si noi tineri suntem rezistenti la oboseala si sincer mi-ar placea sa conduc si sa arat ca sunt instare!